Jazz siadają do rozmów z Bulls

10/01/2018
Nikola Mirotic fot. Kamil Krzaczynski-USA TODAY Sports

Chicago Bulls rozglądają się za wymianą Nikoli Mirotica i na ten moment ich najpoważniejszym partnerem w rozmowach są Utah Jazz. Według najnowszych doniesień klub z Salt Lake City jest chętny oddać do Chicago Derricka Favorsa.

Rozmowy podobno wkroczyły już na dalszy etap, aniżeli zwykłe sondowanie okazji na rynku. Finansowo ten deal zgadza się praktycznie idealnie. Mirotic zarabia 12,5 miliona i ma opcję zespołu w przyszłym sezonie, natomiast Favors po tej kampanii zostanie wolnym agentem, a obecnie dostaje 12 milionów dolarów.

Sponsor serwisu

Dla Jazz to byłby bardzo dobry ruch. Favors i Gobert nie współpracują najlepiej na boisku. Nikola zaś dodałby potrzebnej siły ofensywnej na silnym skrzydle, przede wszystkim rozciągając obronę swoimi rzutami z dystansu. Jego defense nie jest imponujący, ale Gobertowi udałoby się z pewnością część braków Mirotica nadrobić. Najważniejsze pytanie dla Jazzmanów brzmi – jak długo Nikola utrzyma obecną formę i czy ostatnie spotkania to nie jest tylko chwilowy przebłysk.

Z drugiej strony, Chicago nie potrzebuje Favorsa. Mają Portisa i przede wszystkim Markkanena, zatem kolejny silny skrzydłowy nie jest im niezbędny. Jak donosi K.C. Johnson, Byki oczekują za swego zawodnika wyboru w pierwszej rundzie draftu. Zatem jeśli Jazz dorzucą swój pick, to może Forman się zgodzi.

Całkiem możliwe, że Utah do starań o Mirotica przekonało to spotkanie. Na pewno nie zaszkodziło:

Innymi zainteresowanymi zespołami są podobno Detroit Pistons i Portland Trail Blazers.

Kopiuj link do schowka