Jayson Tatum podgrzewa atmosferę przed otwarciem sezonu

16/10/2018
fot. AP Photo/Elise Amendola

NBA wraca już dzisiejszej nocy. Jayson Tatum postanowił podkręcić atmosferę przed dzisiejszym otwarciem w wykonaniu Bostonu i Philly.

Tatum trenował tego lata wspólnie z Joelem Embiidem, środkowym Sixers. Jak stwierdził skrzydłowy Celtics, wykorzystywał każdą okazję, żeby przypomnieć JoJo, który zespół jest lepszy:

Sponsor serwisu

“Ciągle przypominałem mu, że prawie dostali sweepa. Powinni przegrać do zera, ale jakoś udało im się wygrać jeden mecz.”

Jak widać, pradawna sztuka trash talku nie wymarła jeszcze całkowicie, a młodzi zawodnicy lubią przypominać sobie kto jest lepszy i dlaczego. Potwierdził to także Terry Rozier, który głównie z tego powodu czeka na mecz otwarcia:

“To będzie starcie dwóch drużyn, które zrobią wszystko, żeby wygrać. Ja na pewno wyczekuje tego spotkania. Lubię te rzeczy, które wygaduje Embiid. Myślę, że to dobre dla koszykówki. To mnie nakręca.”

Tatum podkreślił także, że cała rywalizacja pomiędzy Bostonem i Philadelphią nie jest jedynie tworem mediów, które nakręcają takie historie. Po tym jak te drużyny zagrały ze sobą 11 spotkań w zeszłym sezonie, w tym oczywiście 5 z nich w playoffs, wytworzyła się między nimi prawdziwa rywalizacja:

“Jasne, że są między nami pewne animozje. My wygraliśmy, więc oni są zapewne bardziej nakręceni i wściekli niż my. Ale my też czujemy ekscytację tym pojedynkiem. Stoczyliśmy z nimi świetne pojedynki, szczególnie w playoffs.”

Czyżby w takim razie czekała nas kolejna odsłona rywalizacji pomiędzy tymi drużynami? I Sixers i Celtics są świetnymi, ale także bardzo młodymi zespołami, zatem wszystko wskazuje na to, że najbliższe lata mogą być zdominowane przez nich. Przynajmniej na Wschodzie. Pierwsza odsłona tej rywalizacji już dzisiejszej nocy. Can’t wait!

Kopiuj link do schowka