Jaylen Brown przekonany, że zagra w Finałach

09/08/2018
Boston Celtics

Boston Celtics otarli się w tym roku o swoje pierwsze Finały NBA od 2010 roku. I choć ostatecznie przegrali z Cavs, Jaylen Brown jest pewien, że za rok już nic nie stanie im na drodze.

Brown nie ma najmniejszych wątpliwości, kto będzie reprezentował Wschód w najbliższym finale NBA. Zapytany o to przez CJ McColluma odparł:

Sponsor serwisu

“My wchodzimy do Finałów, bez żadnych dyskusji.”

Ostatnie lata to absolutna dominacja LeBrona Jamesa we wschodniej konferencji. Teraz, gdy James przeszedł do Lakers, wreszcie awans powinien być łatwiejszy dla drużyn pokroju Celtics. Jaylen jednak nie lubi takiej narracji. Jego zdaniem, Boston i tak wszedłby do Finałów, niezależnie gdzie by grał LBJ:

“Nie cierpię tego, jak wszyscy mówią: ‘O LeBrona nie ma już na Wschodzie’. Wiem, że dominował naszą konferencję przez ostatnie lata, ale w tym roku ledwo co nas pokonał. Nasze podejście wyglądało mniej więcej tak: ‘Nie ma opcji, żeby nas pokonał za rok.'”

Celtics z pewnością są największym faworytem do zwycięstwa na Wschodzie w przyszłym sezonie. O ile oczywiście pozostaną zdrowi. Brown wie jednak, że nawet w pełnym składzie Boston musi być maksymalnie skupiony, jeśli planuje wygrywać:

“Mamy naprawdę dużo talentu w tej drużynie. Mamy też odpowiednie podejście mentalne. To wielka przyjemność grać w tej ekipie. Ale wszyscy musimy być skupieni na jednym celu, jeśli chcemy wygrać.”

Z pewnością bez LeBrona, będzie łatwiej. Nie oznacza to jednak, że konferencja wschodnia jest już rozstrzygnięta. Sixers, Raptors na pewno nie pomogą Celtom w awansie do finału, a i zespoły pokroju Bucks czy Pacers nie zamierzają składać broni.

Najważniejsze jednak pytanie dla Celtics brzmi: Czy nawet jeśli zagrają w Finałach, będą w stanie wygrać serię przeciwko Warriors (o ile oczywiście Dubs nie odpadną wcześniej)?

Kopiuj link do schowka