Jay Triano na dłużej w Suns?

23/03/2018
fot. Stephen Dunn/Getty Images

Phoenix Suns właśnie rozpoczęli proces poszukiwań stałego szkoleniowca na najbliższe lata. Jak wiadomo, obecny trener Jay Triano jest jedynie tymczasowym rozwiązaniem po zwolnieniu Earla Watsona. Jednak jak twierdzi GM Słońc, Jay ma szansę utrzymać to stanowisko na dłużej.

Suns tankują od kilku sezonów, dzięki czemu zgromadzili trochę młodego talentu. Dodatkowo ich pick w tegorocznym naborze będzie bardzo wysoko. Jeśli draft 2018 okaże się choć w pewnym stopniu tak mocny jak zapowiadają, to w Phoenix dołączy do Bookera kolejny potencjalny diament. Wtedy już nie będzie trzeba tankować, a budować solidny zespół wokół dwójki młodych gwiazdorów.

Sponsor serwisu

Jak wiadomo, oprócz Suns, również Bucks i Grizzlies mają tymczasowych trenerów. Także zespoły pokroju Knicks, czy Magic również rozważają zmiany na stanowisku szkoleniowca. Zatem rywalizacja o najlepszych coachów będzie zaciekła.

Triano z kolei dostał już wyrazy wsparcia od Devina Bookera, który w grudniu stwierdził, że ma nadzieję na dłuższą współpracę ze swoim trenerem. Jay ma zaprezentować swoje pomysły na drużynę po zakończeniu rozgrywek, gdyż chce im poświęcić maksimum uwagi. Z pewnością jednak jest on mocnym kandydatem na stanowisko głównego szkoleniowca Słońc, tym bardziej, że nie pojawiły się dotychczas żadne inne nazwiska.

Jednak Ryan McDonough, Generalny Menadżer zespołu z Arizony nie wyklucza niczego i zamierza być agresywnym negocjatorem w lecie:

“Nie chcemy czekać do końca sezonu regularnego, żeby rozmawiać z trenerami, którzy obecnie są bez pracy. Po sezonie regularnym będziemy rozmawiać z trenerami drużyn poza playoffs, a także spróbujemy kontaktować się z asystentami w zespołach wciąż walczących w playoffach.”

Czy Jay Triano to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu? Paru sztuczek może swoich graczy zawsze nauczyć:

Najbliższa okazja do sprawdzenia talentów trenerskich coacha Triano już tej nocy. Phoenix Suns przyjadą do Cleveland, aby walczyć z LeBronem Jamesem. To, a także inne spotkania możecie śledzić na żywo na stronie www.iforbet.pl

Kopiuj link do schowka