Jason Kidd chce grać jeszcze 3 lata

19/07/2011

Jason Kidd, jeden z najlepszych rozgrywających wszechczasów, a od tego roku posiadacz mistrzowskiego tytułu zapowiedział tuż po zakończeniu ostatniego meczu finałowego, że jeszcze nie chce kończyć gry i że ma jeszcze trochę paliwa w baku. Teraz to ponownie potwierdził.

W wywiadzie, którego udzielił w ten weekend powiedział: “Myślę, że zostały mi trzy lata. Mam jeszcze rok do końca obecnej umowy, następnie chciałbym przekroczyć na parkiecie 40 lat i wtedy będę już mógł spokojnie odejść i oglądać młodszych zawodników w grze.”

Niezależnie od tego, w którym momencie J-Kidd zakończy swoją przygodę z koszykówką, będzie to ogromna strata. Jest to jeden z ostatnich zawodników, którzy nadal grają w lidze, a zaczynali z nią przygodę w pierwszej połowie lat 90. Wśród jego osiągnięć jest 1 tytuł mistrzowski (2011), 10 występów w meczach All-Star, tytuł debiutanta roku (1995 razem z Grantem Hillem). 6 razy był wybierany do składów All-NBA, 9 razy do składów NBA All-Defensive, 5 razy został najlepiej podającym w lidze. Zajmuje drugie miejsce w historii zaJohnem Stocktonem w łącznej liczbie asyst w sezonie zasadniczym. Ma ich na swoim koncie 11 578.

10 najlepszych akcji Kidda z ostatniego sezonu:

Kopiuj link do schowka