James: Lakers nie są kandydatem do mistrzostwa

08/09/2018
fot. Ethan Miller/Getty Images

W ostatnich latach utarło się stwierdzenie, że drużyna z LeBronem w składzie jest automatycznie kandydatem do tytułu. James tak nie uważa, przynajmniej jeśli chodzi o Lakers.

Oczywiście stwierdzenie to miało odzwierciedlenie w faktach i ośmiu finałach NBA z rzędu. Po przejściu do Lakers ta wspaniała seria jednak najprawdopodobniej zostanie przerwana i sam LeBron zdaje sobie z tego doskonale sprawę. Jak wyznał w rozmowie z Remim Reverchonem z beIN Sports, Jeziorowcy nie są wciąż gotowi na walkę o tytuł:

Sponsor serwisu

“Jest wielu kandydatów do tytułu, ale mistrz jest tylko jeden i to jest Golden State. Obok są Houston Rockets, którzy są świetni, Oklahoma City, Boston, Philadelphia, Toronto Raptors. Pretendentów jest naprawdę wielu.”

“My, jako młody zespół, musimy stawać się lepsi każdego dnia, codziennie wypracowywać nawyki mistrzowskie i jeśli utrzymamy takie podejście przez najbliższe miesiące, możemy być naprawdę dobrym zespołem.”

LeBron zatem mądrze nie nakłada żadnej dodatkowej presji na młodych zawodników Lakers i wyraźnie daje znać zarządowi drużyny, że nie ma pośpiechu i paniki w składaniu zespołu. Oczywiście taka taryfa ulgowa z pewnością nie potrwa więcej niż jeden sezon, ale to zawsze coś.

Z drugiej strony, Lakers będą zespołem, którego wszystkie potęgi konferencji zachodniej będą chciały uniknąć na swej drodze w playoffs i to nawet pomimo ich ograniczeń. Skoro nie do mistrzostwa, to jak daleko poprowadzi James Jeziorowców w swym pierwszym sezonie?

Kopiuj link do schowka