Jamal Crawford chce grać dla Sixers

11/08/2018
fot. Melissa Majchrzak/NBAE via Getty Images

Jamal Crawford wciąż nie podpisał umowy z żadnym zespołem i pozostaje wolnym agentem. Według najnowszych informacji, zawodnik wyraził chęć dołączenia do Philadelphii 76ers.

Crawford to jedno z najciekawszych nazwisk jakie wciąż pozostały na rynku. Rzucający obrońca zrezygnował z opcji gracza i odszedł tego lata z Minnesoty Timberwolves. Jak dotąd jednak nie znalazł nowego klubu. Co więcej nie ma zbyt wielu plotek na temat jego potencjalnych pracodawców.

Sponsor serwisu

Teraz pojawiły się informacje, że Sixers po utracie swojego debiutanta mieli wypytywać o Jamala. Zhaire Smith, rookie z 76ers doznał kontuzji stopy i obecnie wypadł z gry na czas nieokreślony. Crawford byłby bardzo zainteresowany dołączeniem do Szóstek:

“Lubię to miasto, pasję, zaangażowanie i wiedzę fanów. Zawsze uwielbiałem trenera Browna, od lat jestem jego fanem. Po prostu potrzebował więcej talentu w drużynie i teraz go dostał. Ma Bena Simmonsa i JoJo – to jedni z moich ulubionych graczy do oglądania w tej lidze. Markelle jest dla mnie jak młodszy brat. JJ Redicka też traktuje jak brata. Przeszliśmy razem przez niejedno.”

Crawford mimo 38 lat na karku wciąż może dać dużo dobrego drużynie. Nie tylko jest bardzo doświadczonym graczem, ale cały czas porusza się znakomicie. I choć skuteczność w ostatnim sezonie spadła, to niewątpliwie jego zdolności wykreowania sobie rzutu mogłyby się przydać.

Problemem może się wydawać miejsce. Sixers stracili swojego debiutanta, ale na obwodzie oprócz Simmonsa i Redicka, którzy są starterami, na swoje minuty oczekują także McConnell, Fultz i Bayless, którego Sixers raczej nie dadzą rady wymienić. Ograniczona liczba minut była jednym z głównych powodów odejścia Jamala z Wolves, zatem tutaj może się pojawić potencjalny konflikt interesów.

Oby jednak został zażegnany, bo szkoda byłoby nie oglądać już takich zagrań, jak niektóre z tej listy:

Kopiuj link do schowka