Jahlil Okafor znalazł sobie w końcu nowy klub!

08/08/2018
Jahlil Okafor

Według Adriana Wojnarowskiego, Jahlil Okafor podpisze nową umowę, na mocy której stanie się zawodnikiem New Orleans Pelicans.

Jahlil Okafor zgodził się podpisać z Pelicans jednoroczna umowę, która na dodatek nie jest w pełni gwarantowana. Szczegółów odnośnie wysokości umowy nie podano, ale przy takich warunkach można bezpiecznie zakładać, że jest to ligowe minimum. Wybrany z trzecim numerem w drafcie 2015 Okafor ubiegły sezon zakończył w barwach Brooklyn Nets. W przeważającej większości rozgrywki te spędził jednak na ławce. Brak gry i słaba forma kazały przypuszczać, że nie utrzyma się on w lidze.

22-letni środkowy do Nets trafił z Sixers, gdzie zabrakło dla niego miejsca. W składzie z Embiidem, a wcześniej także Nerlensem Noelem, Okafor nie potrafił wywalczyć sobie minut. Bardzo długo musiał czekać na ławce Sixers, aż w końcu trafi do klubu, gdzie dostanie szansę na grę. W Nets grał, ale nie od razu – musiał odbudować fizyczną formę, którą stracił, siedząc przez pół sezonu na ławce. Dla nowojorskiego klubu zagrał 26 razy i średnio na parkiecie spędzał bardzo skromne 12 minut na mecz. Średnie na poziomie 6,4 punktu i 2,9 zbiórki nie powalają – zwłaszcza, że mówimy o wyborze top 3 draftu sprzed zaledwie trzech lat.

Jahlil Okafor ewidentnie nie trafił na dobre dla siebie czasy. Jako center świetnie wyszkolony technicznie w grze tyłem do kosza, za to przeciętnie grający w obronie, przeciętnie zbierający i praktycznie nie rzucający za trzy, nie jest mu łatwo w obecnych realiach. Obiecująco wyglądał w pierwszym sezonie gry – 17,5 punktu, 7 zbiórek i 1,2 bloku to niezłe cyferki, ale był wtedy pierwszą opcją klubu, który przegrywał praktycznie każdy mecz. Czy będzie się w stanie jeszcze odnaleźć jako przydatny zadaniowiec? W ubiegłym sezonie dla Pelicans grał już jeden Okafor, którego wszyscy skreślili – poradził sobie przyzwoicie. Oby Jahlil poradził sobie jeszcze lepiej.

Kopiuj link do schowka