Jabari Parker wypada z rotacji Bulls

14/12/2018
End of Parker's career? fot. Getty Images

Nie tak to wszystko miało wyglądać. Jabari Parker, po podpisaniu 40-milionowego kontraktu z Chicago Bulls, wypadł właśnie z rotacji zespołu.

Dzisiejszej nocy Chicago Bulls mierzyli się z Orlando Magic. W spotkaniu Jabari Parker zagrał zaledwie cztery minuty, wszystkie w pierwszej połowie. Jak na drugi numer draftu i zawodnika, który zarabia 20 milionów za sezon, to odrobinkę mało.

Sponsor serwisu

Trener Boylen uważa, że była to decyzja umotywowana tym konkretnym przeciwnikiem:

“To kwestia przeciwnika. Ciężko jest grać trzema zawodnikami z pozycji numer 4. Kiedy możesz to grasz jak najlepiej, a kiedy nie to wspierasz swoich kolegów. To długi sezon i będziemy potrzebować wszystkich graczy. Zobaczymy jeszcze ile dostanie minut.”

Według źródeł ESPN, Parker najzwyczajniej w świecie wypadł już z rotacji Byków i więcej minut nie zobaczy.

To kolejna zdecydowana decyzja trenera Boylena, który odkąd objął pierwszy zespół Chicago, nie patyczkuje się z nikim. Zawodnicy Byków trenują codziennie, co już spotkało się z oporem i małym buntem ze strony niektórych. Niestety jednak dla Boylena, gra drużyny wcale nie uległa poprawie wskutek jego metod treningowych.

Teraz od drużyny odsunięty został Parker, który podpisał wielki kontrakt tego lata. I choć jego przybycie od początku budziło wątpliwości, to nikt chyba nie spodziewał się, że po kilkudziesięciu meczach Jabari przestanie w ogóle grać. Tym bardziej w tak słabej drużynie jak Chicago.

Źródło:Youtube.com/FreeDawkins

Dla samego Parkera to jeszcze gorsza sytuacja niż dla zespołu. Jabari bowiem podpisał dwuletni kontrakt, gdzie drugi sezon jest opcją zespołu. W świetle najnowszych wydarzeń i ogólnie niezbyt udanego sezonu, jest raczej pewne, że w te wakacje zostanie wolnym agentem. Patrząc na przebieg jego kariery, Parker będzie musiał mieć bardzo niskie wymagania finansowe, jeśli będzie chciał pozostać w NBA.

I pomyśleć, że Draft 2014 był zapowiadany jako niezwykle mocny, a rywalizacja Parker i Wiggins miała pobudzać fanów przez lata. Jak dotąd obaj panowie głównie zawodzą.

 

Kopiuj link do schowka