Jabari Parker wraca do gry!

30/01/2018
fot. Stacy Revere/Getty Images

Jabari Parker, silny skrzydłowy Milwaukee Bucks wraca do gry. Po żmudnej rehabilitacji, 2 numer draftu 2014 ma zadebiutować w tym sezonie w piątkowym starciu przeciwko Knicks.

Parker to jeden z najbardziej pechowych zawodników ostatnich lat w NBA. Przychodził do ligi z wielkimi nadziejami i wysokim numerem w rzekomo strasznie silnym naborze. Niestety już w debiutanckim sezonie zerwał więzadła w kolanie. Sytuacja ta powtórzyła się w trzecim sezonie, kiedy to Jabari rozgrywał najlepsze rozgrywki w karierze. Po raz kolejny więzadła lewego stawu kolanowego nie wytrzymały.

Teraz jednak należy to już do przeszłości, a Bucks z niecierpliwością wyczekują powrotu swego skrzydłowego. O jego powrocie poinformowali za pośrednictwem swego oficjalnego konta na Twitterze.

 

Jak mówi GM zespołu Jon Horst:

„Jabari pracował niezwykle ciężko z naszym sztabem medycznym i z naszymi trenerami po to, aby znaleźć się w tym punkcie. Przeszedł wszystkie testy i dostał zielone światło na powrót na boisko. Co ważniejsze, sam Jabari czuje się gotowy do gry. Wszyscy jesteśmy podekscytowani jego powrotem w piątek.”

Do momentu drugiej kontuzji, Parker rozgrywał bardzo dobry sezon notując 20 punktów, 6 zbiórek i 36,5% zza łuku. Teraz jednak wraca do całkiem innej drużyny niż wtedy. Nie ma Jasona Kidda, pojawił się Eric Bledsoe, a Giannis jest kilka poziomów wyżej niż był podczas ostatniego wspólnego meczu z Parkerem.

Jak wpasuje się Jabari do zespołu? Przede wszystkim ile atletyzmu i pewności siebie mu zostało po dwóch tak poważnych urazach? Trener Prunty będzie musiał sam znaleźć odpowiedzi na te pytania. Takie wzmocnienie jednak z pewnością przyjmie z radością.

Kopiuj link do schowka