Jabari Parker oczekuje maksymalnego kontraktu

09/09/2017
Jabari Parker Milwaukee Bucks NBA Jeff Hanisch-USA TODAY Sports

Pieniądze potrafią zawrócić w głowie – skrzydłowy Milwaukee Bucks, Jabari Parker, uznał, że jest wart maksymalnych pieniędzy i zamierza je otrzymać.

Tegoroczny offseason to ten, w czasie którego kończą się debiutanckie umowy graczy wybranych w drafcie 2015. Czołowa trójka tego draftu – Andrew Wiggins, Jabari Parker i Joel Embiid – walczą obecnie o przedłużenia kontraktów. Niestety dwóch z trzech tych zawodników w swojej krótkiej karierze doświadczyło wiele problemów zdrowotnych i ich nie jest łatwy do oceny w tym momencie.

Słyszelismy już o 100 milionowej ofercie dla środkowego Sixers, na swoje pieniądze czeka Andrew Wiggins – w tyle nie może zostać Jabari Parker. Zgodnie z doniesieniami, zawodnik Bucks i jego agent Mark Bartlestein, nie zamierzają schodzić poniżej maksymalnej wartości kontraktu.

Jest to sytuacja dosyć kontrowersyjna, zważywszy na to, co od tej pory pokazał w lidze Jabari – niezłą grę ofensywną, jednak okraszoną kontuzjami. Maksymalna umowa, jaka przysługuje zawodnikowi w jego sytuacji to nieco ponad 150 milionów dolarów płatne przez pięć lat.

Dwa z trzech sezonów gracza Bucks kończyła kontuzja ACL, która nie jest dobrym prognostykiem w kontekście zdrowia młodego skrzydłowego. Tego typu urazy mają tendencje do trwałego wpływu na mobilność i atletyzm graczy.

Przed kontuzją Parker notował ponad 20 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty na mecz, pokazując trochę swojego potencjału. Nie jest jednak graczem, dającym tak samo dużo jakości po bronionej stronie parkietu, a jego zasięg rzutowy nie jest tak dobry, jak mówiło się, że może być.

Żądanie maksymalnego transferu na pewno zdziwiło organizację z Milwaukee. Być może był to jeden z powodów znalezienia się gracza w plotkach transferowych związanych z wymianą Melo do Houston. Tak czy inaczej, jest to problem, który Bucks muszą w jakiś sposób rozwiązać.

Kopiuj link do schowka