Jabari Parker niezadowolony z roli w Bulls

14/10/2018
fot. Getty Images

Jabari Parker może nie być zbyt zadowolony ze swojego powrotu do rodzinnego Chicago. Jak się bowiem okazuje, wyznaczona została mu rola rezerwowego.

Nie tak miał wyglądać nowy etap w karierze skrzydłowego. Parker podpisał latem ogromny kontrakt z Bulls i wrócił w swoje rodzinne strony. Wszystko to po to, aby odbudować swoją karierę, która w Milwaukee nie potoczyła się zgodnie z oczekiwaniami Jabariego. Jak się jednak okazuje, również w Chicago niekoniecznie mu się spodoba.

Według najnowszych założeń trenera Hoiberga, Parker prawdopodobnie będzie pełnił rolę rezerwowego w drużynie Byków. Jabari wszedł z ławki w ostatnich dwóch spotkaniach preseason przeciwko Pacers i Nuggets. I o ile w starciu z Indianą zagrał średnio, o tyle w pojedynku z Denver wyglądał najlepiej w całej fazie przedsezonowej.

Fred Hoiberg potwierdził zresztą, że wizja Parkera w drugiej piątce przemawia do niego najbardziej i to pomimo braku Markkanena:

“Rozmawiałem z Jabarim o tym. W drugiej piątce możemy go wykorzystać bardziej jako kreatora gry dla innych. Damy mu piłkę do ręki i będzie mógł więcej grać jako point forward. Podobał mi się w tej roli i będziemy się temu przyglądać.”

Sam zawodnik nie był już tak zachwycony taką perspektywą:

“To byłoby wielkie poświęcenie z mojej strony. Ale z czasem muszę zmieniać swoją grę i się dostosować.”

Parker nie pogodził się wciąż z taką decyzją trenera. Trudno się dziwić. Jabari z pewnością wciąż wierzy w swój talent, w końcu był drugim numerem draftu. W Chicago miał odbudować swoją karierę, a tymczasem musi zostać rezerwowym w jednej z najgorszych drużyn ligi, która w dodatku straciła swojego podstawowego silnego skrzydłowego. Nie tak to miało wyglądać.

Kopiuj link do schowka