Isaiah Thomas w Denver Nuggets!

13/07/2018
fot. Brett Davis/USA TODAY Sports

Isaiah Thomas znalazł nowy klub! Filigranowy rozgrywający dogadał się w sprawie nowego kontraktu z Denver Nuggets.

Thomas podpisał z Denver umowę za minimum dla weterana. W ciągu roku gry dla Bryłek zarobi zatem tylko 2 miliony dolarów.

Sponsor serwisu

Isaiah w ostatnich dniach pozostawał w kontakcie z Timem Connellym, prezydentem ds. koszykarskich klubu i Michaelem Malone, trenerem Nuggets. Cała trójka spotkała się w Las Vegas, gdzie mieli przedyskutować nie tylko warunki kontraktu, ale przede wszystkim także rolę rozgrywającego w drużynie.

Malone był już trenerem Thomasa, kiedy ten jeszcze występował w Sacramento Kings i podobno miał być wielkim entuzjastą w sprawie dołączenia go do zespołu Denver. W Kolorado, Isaiah ma być kluczowym elementem ataku z ławki, zarówno jako rozgrywający jak i dostarczyciel punktów.

Thomas, który pod koniec zeszłego sezonu kategorycznie odrzucał grę z ławki, musiał zweryfikować swoje żądania. Rynek w NBA bardzo szybko przywrócił go do rzeczywistości. Przez jakiś czas wydawało się, że praktycznie na pewno Thomas zagra w Orlando, lecz ostatecznie nic z tego nie wyszło. Jednoroczny kontrakt w dobrym zespole, jakim są Nuggets pomoże mu odbudować swoją pozycję i pozwoli pojawić się ponownie na rynku wolnych agentów w przyszłym lecie.

Dla Nuggets to może być bardzo dobry ruch. Za niewielką ilość pieniędzy zyskują gracza, który wciąż może wiele zaoferować. Jeśli tak się nie stanie, to po sezonie zostanie pożegnany. Tym razem Isaiah nie powinien już robić problemów w szatni, gdyż tą drogą na pewno nie odbuduje swej wartości. Nawet jednak gdyby zaczął psuć atmosferę, zwolnienie go nie będzie dla Denver problemem.

Nuggets mają przed sobą ciekawy sezon. Patrząc na ich ruchy transferowe, playoffy to cel minimum na przyszły sezon.

Kopiuj link do schowka