Isaiah Thomas chciał wrócić do Celtics

23/07/2018

Isaiah Thomas nie był szczególnie rozchwytywanym zawodnikiem podczas tegorocznego offseason. Ostatecznie dogadał się z Denver Nuggets w sprawie jednorocznej umowy. Zanim jednak do tego doszło, rozgrywający planował powrót do Bostonu.

Thomas rozstał się z Celtics w raczej negatywnych relacjach. Trudno się dziwić. Isaiah rozgrywał znakomity sezon w zielonych barwach, był najlepszym zawodnikiem zespołu, wrócił do drużyny mimo osobistej tragedii jaką była tragiczna śmierć jego siostry. I w zamian za wszystkie swoje poświęcenia został sprzedany do największego rywala w konferencji, a Ainge postawił na Irvinga. Isaiah długo nie chciał mieć nic wspólnego z generalnym menadżerem Celtics. I choć w trakcie sezonu panowie rzekomo się pogodzili, niesmak pozostał.

Sponsor serwisu

Czas i sukcesy (tudzież ich brak) potrafią bardzo mocno zmienić perspektywę. Boston Celtics bowiem po oddaniu Thomasa zagrali fantastyczny sezon i byli bardzo blisko wejścia do wielkiego finału ligi. Jednocześnie pozostają jednym z największych faworytów do zdobycia tytułu mistrzowskiego w najbliższym sezonie. Isaiah tymczasem nigdy nie zaaklimatyzował się w Cleveland, był jednym z głównych inicjatorów wielkiego konfliktu w szatni drużyny, a i później kiedy został wymieniony do Lakers nie przypominał zawodnika jakim był w Bean Town. To wszystko sprawiło, że kiedy nadszedł koniec jego kontraktu, IT miał duży problem ze znalezieniem nowego pracodawcy. Zaledwie rok wcześniej oczekiwał maksymalnego kontraktu, teraz podpisał jednoroczną umowę za 2 miliony dolarów z Denver Nuggets.

Zanim jednak dogadał się z włodarzami Bryłek, Isaiah sam wykonał telefon do Danny’ego Ainge’a. Thomas zapytał o możliwość powrotu do Bostonu:

“Jeśli będzie taka szansa, chciałbym dać znać, że bardzo chętnie wrócę do Twojej drużyny.”

Panowie rozmawiali przez około 20 minut, a sam Ainge był podobno bardzo otwarty na taką możliwość. Zaznaczył jednak, że klub najpierw musi wyjaśnić sytuację z Marcusem Smartem, zanim będzie mógł na poważnie negocjować powrót IT. Filigranowy rozgrywający nie zamierzał jednak czekać i nim Danny zadzwonił powtórnie, porozumiał się już z Nuggets.

“Cholera, jasne że bym wrócił. Nie chowam żadnej urazy.”

To ciekawe jak bardzo Isaiah musiał spokornieć w ostatnim czasie, skoro sam wykonał telefon do Ainge’a. Czy Boston byłby zainteresowany powrotem Thomasa? Raczej poza zwykłą kurtuazją, nie było tam żadnych konkretnych planów. Celtics mają Irvinga i Roziera na rozegraniu i Isaiah absolutnie nie byłby im potrzebny. Nawet gdyby był skłonny zaakceptować ograniczoną rolę.

Kopiuj link do schowka