Irving: Celtics potrzebują weteranów

13/11/2018
fot. David Liam Kyle/NBAE via Getty Images

Boston Celtics jak dotąd nie zachwycają swoją grą. Kyrie Irving jest zdania, że drużynie przydaliby się jacyś doświadczeni weterani.

Celtics mieli być największą potęgą Wschodu i pewniakiem do gry w finałach NBA. Zdaniem wielu to właśnie Bostończycy mieli sprawić największe kłopoty Warriors w tym roku. Po starcie sezonu jednak nic na to nie wskazuje.

Sponsor serwisu

Obecny bilans drużyny to 7-6, a w ostatnich 5 pięciu spotkaniach, zaledwie raz zwycięscy schodzili Celtowie. Po ostatniej porażce, głos zabrał Kyrie Irving, lider drużyny. Zdaniem rozgrywającego, Boston miałby dużo pożytku z dodania do składu weterana:

“Myślę, że wszystko przychodzi z czasem i potrzeba doświadczenia. Popatrz na naszą szatnię. Ja jestem w trakcie swojego ósmego sezonu i już jestem “weteranem” tutaj. Podobnie Aron Baynes i Al Horford.”

“W tej chwili myślę, że drużynie przydałby się ktoś, kto spędził już 14 czy 15 lat w tej lidze. Ktoś, kto pomógłby nam w tym wyścigu i rozumie, że to nie jest sprint, tylko bieg długodystansowy. Chodzi o odpowiednie podejście i zaangażowanie.”

Faktycznie, jeśli spojrzeć na drużynę Bostonu zawsze zachwycaliśmy się jej młodością i perspektywami na przyszłość. Doświadczenie, jest jednak równie istotne w walce o tytuł, a tego chyba trochę brakuje. Poza Alem Horfordem nikt nie spędził w NBA więcej niż 8 sezonów. Oczywiście, Hayward czy Irving trochę już widzieli, ale to są zawodnicy będący teraz u szczytu (przynajmniej teoretycznie) swoich możliwości, nie “weterani”.

Z drugiej strony to chyba nie brak doświadczenia jest ich problemem, a raczej brak zgrania i wyraźnego podziału kompetencji. Po zeszłym sezonie, w którym kontuzje wykluczyły Irvinga czy Haywarda, powstali nowi liderzy i teraz nie do końca wiadomo, kto ma jaką rolę w rotacji. Stąd ogromne problemy z atakiem drużyny, której obrona wciąż plasuje się na samym szczycie.

Bez obaw Kyrie, w razie czego jest jeden weteran w Houston, który niedługo powinien być dostępny.

Źródło: Youtube.com/MLG Highlights

Kopiuj link do schowka