Houston – startujemy!

14/11/2012
Oficjalne logo Weekendu Gwiazd

Oficjalne logo Weekendu Gwiazd

NBA rozpoczęła dzisiaj głosowanie na zawodników, którzy wezmą udział w Meczu Gwiazd. Nowa formuła ma urozmaicić tegoroczne głosowanie.

Przed obecnym sezonem zaszła jedna, za to bardzo ważna zmiana w zasadach wybierania zawodników do pierwszych piątek All-Star. Zrezygnowano z podziału na pozycje Obrońcy-Skrzydłowi-?rodkowi, pozostawiając dwie: Obrońcy-Frontcourt. Szerzej tą sprawę już opisywaliśmy, zatem warto przyjrzeć się kto znalazł się na liście do wyboru.

Poza największymi gwiazdami w głosowaniu jest brany pod uwagę Marcin Gortat. W ubiegłym roku Polak pierwszy raz był oficjalnie nominowany na liście. Miał jednak większe szanse, bo rywalizował tylko ze środkowymi, teraz powalczy również ze skrzydłowymi.

Najciekawszymi nazwiskami pośród debiutantów sa na Omer Asik, Kenneth Faried, Kawhi Leonard, Chandler Parsons, Nikola Pekovic, Goran Dragic, Jeremy Lin i Klay Thompson w konferencji zachodniej.

[reklama]

Na wschodzie świeżej krwi też nie brakuje. Na liście pojawili się Omri Casspi, Spencer Hawes, Kris Humphries, Byron Mullens i Paul George. ?aden z nich jednak nie ma zbyt wielkich szans na wyjście w pierwszym składzie.

Mecz gwiazd odbędzię się w tym sezonie w Houston 17 lutego 2013 roku. Będzie to już 62. taka impreza w historii. Głosować możecie tutaj, jest możliwość ustawienia języka na polski.

Piotr Zarychta @ Twitter

Kopiuj link do schowka