Houston rozmawiają o przyszłości Carmelo

11/11/2018
fot. Kamil Krzaczynski/USA TODAY Sports

Houston Rockets szukają coraz to nowszych rozwiązań na wyjście z obecnego kryzysu. Dlatego też sztab zdecydował się poważnie porozmawiać z Melo Anthonym.

Nie tak to miało wyglądać. I to z obu stron. Houston miało walczyć o najwyższe laury i zrewanżować się za zeszłoroczną porażkę Warriors. Melo w systemie ofensywnym Rakiet miał odnaleźć formę i wrócić do wysokich zdobyczy punktowych. Jak dotąd nie da się być chyba dalej od realizacji takich planów.

Sponsor serwisu

Carmelo opuścił dzisiejsze spotkanie przeciwko Spurs z powodu choroby. Przynajmniej oficjalnie. Nieoficjalnie, miała to być wspólna decyzja zawodnika i zespołu, gdyż zdaniem Shamsa Charanii, Melo normalnie uczestniczył w piątkowym treningu na pełnym obciążeniu.

Jak później doniósł również Adrian Wojnarowski, Melo i zarząd Rakiet są w trakcie poważnych rozmów dotyczących przyszłości zawodnika. Chodzi oczywiście o to, w jaki sposób Anthony może lepiej wpasować się do drużyny i pomóc w poprawie gry w pozostałej części sezonu.

Carmelo kontynuuje bowiem obniżkę formy jaką widzieliśmy już w zeszłym roku w OKC. W Houston, które wydawało się dla niego idealnym miejscem na tym etapie kariery, rzuca zaledwie 40% z gry i 33% zza łuku. Poza rzutem nie wprowadza już totalnie nic do gry. Nie tylko fatalnie broni – w słabej defensywie Rakiet ma najgorszy defensywny rating spośród zawodników, którzy rozegrali ponad 100 minut. Ponadto ma więcej spudłowanych rzutów niż zbiórek, asyst, przechwytów i bloków łącznie.

Oczywiście kwestia zwolnienia Melo w ogóle nie wchodzi w grę. Jednakże Rockets muszą znaleźć dla niego rozwiązanie, bo w tym momencie Anthony dostaje minuty bardziej ze względu na minuty niż na postawę na parkiecie. A takie wystrzały jak z Nets, raczej nie będą się przytrafiać często:

Źródło:Youtube.com/FreeDawkins

Kopiuj link do schowka