Houston Rockets wzywają posiłki

05/11/2018
fot. Yi-Chin Lee/Houston Chronicle

Houston Rockets wyraźnie potrzebują pomocy w obronie i najprawdopodobniej już wkrótce taką otrzymają. Do zespołu ma bowiem wrócić Jeff Bzdelik.

Bzdelik opuścił Houston przed startem bieżących rozgrywek, o czym informowaliśmy we wrześniu. Asystent trenera D’Antoniego postanowił zakończyć swoją karierę. Teraz jednak w obliczu fatalnej postawy w defensywie Rakiet i zaskakująco słabego bilansu, Jeff wraca i spróbuje skierować drużynę na lepsze tory.

Sponsor serwisu

Bzdelik był specjalistą od defensywy i architektem obrony, która sprawiła największe problemy Golden State w erze Kevina Duranta. Generalnie ta obrona była jednym z kluczowych elementów zeszłorocznych sukcesów. Podczas offseason obok trenera odeszli także Ariza i Mbah a Moute i teraz obrona Rakiet w niczym nie przypomina tej z zeszłego roku.

Jak informują amerykańskie media, Jeff rozwiązał już sprawy rodzinne, które skłoniły go do emerytury, lecz wciąż ma pewne zobowiązania, dlatego do zespołu wróci dopiero pod koniec miesiąca. Strony pracują nad umową, która ma obowiązywać do końca obecnych rozgrywek.

Czy Bzdelik naprawi Rakiety? Wykonawców ma innych, zatem system też z pewnością ulegnie zmianie. Na ten moment, Houston jest 21 obroną w lidze, tracąc średnio 111 punktów na 100 posiadań. Ciężkie zadanie przed nowym-starym asystentem. Z pewnością jednak jest to bardzo dobra wiadomość dla fanów Houston.

Źródło: Youtube.com/Rapid Highlights

Kopiuj link do schowka