Houston Rockets oferują 4 picki pierwszej rundy za Butlera

26/10/2018
fot. David Sherman/NBAE via Getty Images

Houston Rockets naprawdę zależy na pozyskaniu Jimmy’ego Butlera. Według najnowszych doniesień, Daryl Morey oferuje aż 4 wybory pierwszej rundy draftu.

Wedle ostatnich informacji Rockets nieustannie pozostają pośród głównych zainteresowanych do pozyskania Butlera. Słaby start sezonu najwyraźniej jeszcze bardziej zachęcił Houston do działania. Jak bowiem donosi Adrian Wojnarowski – Daryl Morey położył na stole 4 picki pierwszej rundy draftu. Szaleństwo.

Pozbywanie się tylu picków nigdy nie jest najlepszym pomysłem. Tym bardziej, że jest to maksymalna ilość picków jakie można uwzględnić w jednej wymianie zgodnie z zasadami NBA. Liga zabrania bowiem handlowania pickami dalej niż 7 lat do przodu. Nie można także pozbyć się swoich wyborów pierwszorundowych w dwóch kolejnych sezonach. Czyli Houston może pozbyć się wyborów pierwszej rundy z 2019 i później dopiero 2021 roku.

Oczywiście, Houston wciąż musi dorzucić do tego jakichś zawodników, aby wyrównać poziom płac. Jednakże, za kilka dni to zadanie będzie łatwiejsze – 31 października miną bowiem 2 miesiące od wymiany z Phoenix, dzięki czemu Rakiety będą mogły wykorzystać w wymianie kontrakty Brandona Knighta czy Marquese Chrisa.

Do tej pory negocjacje pomiędzy klubami stały w miejscu. Leśne Wilki chciały Erica Gordona i P.J. Tuckera za Butlera, a na to Rakiety nie miały zamiaru się zgodzić. Czy nowa oferta wzmocniona aż 4 pickami osiągnie zamierzony efekt? I czy naprawdę tego chce Daryl Morey?

Ciężko przewidzieć stanowisko Minnesoty. 4 wybory pierwszej rundy to propozycja niemal nie do odrzucenia. Z drugiej strony Tom Thibodeau zapewniał, że nie ma zamiaru wchodzić w przebudowę. Czy z Butlerem w składzie, Rockets zdetronizują Warriors?

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins

Kopiuj link do schowka