Hornets zatrudniają byłego szkoleniowca Suns

21/05/2018
fot. Chuck Burton

Charlotte Hornets kompletują swój sztab szkoleniowy na najbliższy sezon. Po tym jak zatrudnili Jamesa Borrego jako pierwszego trenera teraz wspomogą go byłym head coachem Phoenix Suns.

Hornets zatrudnili właśnie Jaya Triano w roli pierwszego asystenta. Triano był głównym szkoleniowcem zespołu z Arizony w tym sezonie. Przejął tą funkcję od Earla Watsona, który po zaledwie trzech spotkaniach w kampanii 2017/18 został zwolniony z Phoenix. Triano osiągnął z zespołem bilans 21-58, co dało im mało chwalebne, ostatnie miejsce w lidze. Tankowanie jednak opłaciło się, gdyż teraz Słońca wybierają z pierwszym numerem w drafcie.

Sponsor serwisu

Co ciekawe, Jay trenował wcześniej jako head coach Toronto Raptors, które również obecnie ma wakat na tym stanowisku. Jednakże przez niespełna trzy sezony w Kanadzie zaliczył bilans 87-142, dlatego też Masai Ujiri raczej nie był zainteresowany. Były trener Suns pozostaje także cały czas głównym szkoleniowcem męskiej reprezentacji Kanady. Jako asystent Triano może swoim doświadczeniem wnieść wiele dobrego do sztabu Borrego.

Jeśli nie analitycznie, to przynajmniej rozluźniająco:

Kopiuj link do schowka