Hornacek: nie będziemy najlepszą defensywą

07/10/2017
Jeff Hornacek Kristaps Porzingis New York Knicks Adam Hunger-USA TODAY Sports

Odświeżona drużyna Knicks może się okazać bardzo ekscytująca do oglądania – pomimo zakładanego braku sukcesów w najbliższym czasie. Ciekawość, z jaką podchodzić będziemy do gry Knicks wynikać będzie z pobudek czysto koszykarskich.

Kiedy patrzymy na roster Knicks, w oczy od razu rzuca się jedna rzecz – trener Hornacek ma do dyspozycji naprawdę wielu podkoszowych. Rotacja, podział minut, będą więc wyjątkowo ciekawe. Zwłaszcza, że pomimo wielu opcji, trener nie ma tak naprawdę możliwości wystawienia do gry dobrego, defensywnego środkowego.

Defensywa w ogóle będzie wielkim problemem Knicks w najbliższych rozgrywkach. Trener Jeff Hornacek nie udaje, że problem nie istnieje. W rozmowie z Markiem Bermanem z The New York Post w prost mówi o tym, że nie będzie łatwo:

Na starcie nie będziemy najlepszą defensywnie drużyną. Mamy w składzie bardzo dużo zawodników o ofensywnym usposobieniu. Obrona to coś, nad czym będziemy musieli ciężko pracować, dzień w dzień.”

Mimo wszystko, Hornacek pozostaje optymistą i dostrzega w swoich graczach potencjał po bronionej stronie parkietu. Enes Kanter, który przyszedł do Knicks w wymianie za Melo, nigdy nie był uważany za dobrego defensora. Wręcz przeciwnie – dostrzegano, że obrona Thunder bardzo cierpi, kiedy przebywa on na parkiecie. Trener Knicks każe jednak zaczekać z osądem, twierdząc, że Kanter zdążył się zmienić jako zawodnik:

Zaczął już nadążać za grą. Myślę, że w defensywie zaczął już lepiej rozumieć, co zamierza zrobić przeciwnik. W Kentucky nie grał, więc w pierwszym roku był bardzo surowy. Teraz zna ligę już całkiem dobrze – jest jednym z lepszych prawdziwych środkowych w NBA na ten moment.”

Tego lata środkowy zrzucił sporo kilogramów, co z pewnością pozwoli mu na lepsze i szybsze reagowanie w obronie. Defensywa to jednak w dużej części instynkty, których ciężko się nauczyć. Co jeśli uda się Kanterowi poprawić w obronie? Defensywa Thunder była z Kanterem na parkiecie słabsza o 4,5 punktu na sto posiadań. W ataku jednak, była lepsza o 4,6 punktu na sto posiadań. Poprawa obrony mogłaby sprawić, że stanie się on widocznie plusowym zawodnikiem.

Kopiuj link do schowka