Heat będą szukać wymiany dla Whiteside’a

26/04/2018
Whiteside Heat

Miami Heat zakończyli już tegoroczne rozgrywki. Żar pomimo walki, nie podołał młodzieży z Philadelphii. Teraz Pat Riley myśli już w jaki sposób wzmocnić swoją ekipę. Pierwszym pomysłem jest pozbycie się Hassana Whiteside’a.

Heat przegrali serię z Sixers 1-4. Podczas tych pięciu spotkań trener Spoelstra praktycznie nie korzystał z usług swojego podstawowego centra. Wynikało to po części z problemów z faulami, po części ze stylu gry Philly, którzy często wystawiali lineupy bez tradycyjnego środkowego. W takich sytuacjach obecność Whiteside nie był najbardziej produktywny na parkiecie:

Sponsor serwisu

Whiteside zagrał podczas pięciu gier zaledwie 77 minut (15,4 na mecz), i uzbierał łącznie 26 pkt., 30 zb., 6 blk., i aż 12 strat. Nie są to statystyki godne lidera zespołu, którego widziano w Hassanie podczas podpisywania z nim kontraktu.

Teraz, jak informuje Barry Jackson z Miami Herald, władze Heat zamierzają poszukać wymiany z udziałem swojego środkowego. Największym problemem będzie właśnie jego kontrakt. Whiteside zarobi 25,4 mln dolarów w przyszłym sezonie i ma opcję gracza na kolejny sezon na kwotę 27 mln dolarów. Pat Riley będzie się musiał nieźle gimnastykować, żeby znaleźć chętnego na taki kontrakt.

Odejście Whiteside’a z Miami wciąż jednak wydaje się być prawdopodobnym scenariuszem. Hassan już wiele razy w tym sezonie publicznie narzekał na swoją rolę w drużynie, a w playoffs liczba tych komentarzy jedynie wzrosła:

“To był długi rok, wiele wzlotów i upadków. Najgorsze jest to, że nie ma mnie na boisku. Rozumiem jakbym grał po 30 minut i rozgrywał zły mecz, ale tak nie jest. Dajcie mi chociaż szansę.”

Ostatecznie Whiteside tej szansy nie otrzymał i na Florydzie już jej raczej nie dostanie. Gdzie byście widzieli tego gracza? Albo inaczej, który zespół będzie miał chęci i możliwości, aby go przyjąć?

Kopiuj link do schowka