Hayward i Irving gotowi do gry

28/08/2018
fot. Getty Images

Gordon Hayward i Kyrie Irving spędzili większość swego lata na rehabilitacji po kontuzjach. Teraz jednak obaj zawodnicy Celtics są już praktycznie gotowi do gry.

Po frustrującym lecie, Irving i Hayward mają pojawić się w Bostonie w przyszłym tygodniu, aby rozpocząć pierwsze treningi przed startem nowego sezonu. Bardzo optymistyczne wypowiedzi na ich temat dostarczył GM drużyny, Danny Ainge:

Sponsor serwisu

“Nie chcę za bardzo nakręcać fanów, ale jeśli nasz obóz przedsezonowy miałby się zacząć dzisiaj, oni byliby gotowi grać na 100%. Nie potrzebują tak naprawdę tego jeszcze jednego miesiąca. Myślę, że skoro wiedzą, że mają jeszcze cały miesiąc, to się nie spieszą i chcą idealną dyspozycję zbudować na pierwszy dzień obozu.”

Dla fanów Celtics to kolejne bardzo dobre wiadomości tego lata, aczkolwiek informacje o powrocie Haywarda do pełni zdrowia to świetna nowina dla całego świata basketu.

Mimo wszystko Ainge stwierdził, że nie ma żadnego pośpiechu w przypadku zwiększania obciążeń dla którejś ze swoich gwiazd. Tym bardziej, że dzięki świetnej postawie młodzieży Celtics, w Bostonie mogą sobie pozwolić na spokój przy wprowadzaniu Gordona czy Kyriego do składu.

Jednakże Ainge zaznacza, że fizycznie zawodnicy wyglądają znakomicie:

“Robią wszystko. Wsadzają piłkę do kosza z obu nóg, bez problemu grają jeden na jednego, skaczą, biegają, bronią. Fizycznie wyglądają świetnie i czuć już podekscytowanie nowym sezonem.”

Jeśli faktycznie tak jest, pozostaje nam tylko czekać z niecierpliwością na nowe rozgrywki.

Kopiuj link do schowka