Hawks handlują Schroderem, Doncic na ich celowniku

20/06/2018
Dennis Schroeder

Atlanta Hawks dysponują w tym roku numerem trzecim w drafcie. Z tak wysokim pickiem otwierają się przed nimi bardzo ciekawe możliwości. Według najnowszych doniesień, planują oni wybrać Lukę Doncica. Takie rozwiązanie oznacza koniec przygody Dennisa Schrodera z Jastrzębiami.

Hawks do tej pory nie byli zainteresowani Słoweńcem. Ich priorytetem miał być Marvin Bagley III, ewentualnie Jaren Jackson Jr. Jednakże według ostatnich informacji, Sacramento Kings wyrazili duże zainteresowanie Bagleyem i obecnie jest on faworytem do drugiego wyboru. Dlatego też w Atlancie postanowiono wprowadzić modyfikacje do ich pierwotnego planu. Pytanie brzmi, jaką decyzję podejmą Hawks w momencie w którym Kings zaskoczą wszystkich i nie wybiorą z dwójką ani Doncica, ani Bagleya.

Sponsor serwisu

Numer z jakim zostanie wybrany Doncic wciąż jest niewiadomą. Raczej nie spadnie poniżej 4 picku, ale czy wcześniej ktoś go wybierze? Luka został w tym sezonie wybrany MVP Euroligi, Final Four Euroligi i ligi hiszpańskiej. To z pewnością jest dobrym argumentem dla tych, którzy pozostają nieprzekonani do jego talentu.

Jeśli jednak Hawks chcą wybrać Doncica, będą musieli pozbyć się Dennisa Schrodera, gdyż ta dwójka wspólnie na parkiecie nie wydaje się najlepszym scenariuszem. Dlatego też rozgrywający Jastrzębi oficjalnie znalazł się na liście transferowej. Problemem pozostaje wysoki kontrakt Niemca – ma zagwarantowane 46,5 miliona dolarów na najbliższe 3 sezony.

Dlatego też w Atlancie planują dorzucić pozostałe picki draftu do ewentualnej wymiany. Jastrzębie nie mają nic przeciwko oddaniu wyborów numer 19 i 30 w tegorocznym naborze. Czy jednak takie picki będą w stanie przekonać kogokolwiek do przejęcia umowy Dennisa?

Kopiuj link do schowka