Harrison Barnes kontuzjowany, opuści kilka spotkań

28/09/2018
Harrison Barnes

Harrison Barnes nabawił się kontuzji, która uniemożliwi mu rozegranie kilku pierwszych spotkań w barwach Mavericks.

Zgodnie z informacją podawaną przez Tima Cato z The Athletic, Harrison Barnes w czasie jednego z treningów nabawił się kontuzji ścięgna udowego. Dokładny czas powrotu do zdrowia nie jest znany, jednak skrzydłowy Mavs z z dużą dozą prawdopodobieństwa opuści wszystkie mecze preseason.

Jak na ten moment trudno powiedzieć, czy Barnes wykuruje się do rozpoczęcia sezonu. Jego nieobecność – nawet przez kilka spotkań – byłaby dużą stratą. Zwłaszcza w kontekście wielu optymistycznych głosów, które przewidują, że Dallas Mavericks mogą bić się o Playoffy. Już sam fakt opuszczenia przez niego preseason będzie dla trenera Ricka Carlisle uciążliwy. W końcu kiedy będzie miał on czas sprawdzić, czy lepiej sprawdzają się ustawienia z Barnesem, Nowitzkim, czy Donciciem na czwórce? Mavericks będą wchodzić w sezon de facto dopiero testując optymalne ustawienia.

Kibice klubu z Teksasu nie mają chyba jednak większych powodów do zmartwień. Jak do tej pory Harrisona Barnesa omijały poważniejsze urazy. W przeciągu swoich sześciu sezonów w NBA, opuścił tylko 29 spotkań z 492 możliwych. 26-letni skrzydłowy przychodził do Dallas jako potencjalny franchise player. Dwa sezony w barwach Mavs nie przekonują do tego, że może być centralną osią zespołu, ale z pewnością jednym z ważniejszych jego elementów obok DeAndre Jordana i młodych kotów w postaci Doncicia i Smitha Jr.

Kopiuj link do schowka