Grizzlies podpisują trenera

27/04/2018
JB Bickerstaff

Memphis Grizzlies oficjalnie odpadają z listy zespołów, które będą się rozglądać tego lata za nowym trenerem. Według najnowszych informacji, postanowili zaufać swojemu dotychczasowemu szkoleniowcowi, którym jest J.B. Bickerstaff.

Grizzlies zaproponowali szkoleniowcowi 3-letnią umowę. Nie wiadomo jak dotąd na jaką kwotę będzie ona opiewać.

Bickerstaff przejął zespół pod koniec listopada, kiedy to zwolniony z tej posady został David Fizdale. Podczas 63 spotkań sezonu regularnego, podczas J.B. trenował Miśki, drużyna osiągnęła bilans 15-48. Pomimo tego, według źródeł Adriana Wojnarowskiego, Bickerstaff wywarł wielkie wrażenie na zarządzie, a także na samych zawodnikach.

Z tych powodów, wybór innego trenera nie był nigdy brany pod uwagę w Memphis. Potwierdzeniem tych słów jest brak jakichkolwiek nazwisk łączonych w mediach z Grizzlies w ostatnim czasie. A przecież karuzela trenerska trwa w najlepsze.

Bickerstaff, który ma zaledwie 39 lat, w kręgach NBA znajduje się od 2003 roku, gdy został asystentem w Charlotte Bobcats. Później był jeszcze zatrudniony w w Minnesocie i Houston, gdzie podobnie jak w Memphis przejął funkcję head coacha, po zwolnieniu Kevina McHale. W Teksasie jednak podziękowali mu po sezonie, stawiając na kogoś bardziej doświadczonego. Teraz przed J.B. pierwsza, wielka szansa na udowodnienie swych talentów. Podoła?

Kopiuj link do schowka