Grizzlies chętni do wymiany picku

18/05/2018

Memphis Grizzlies nie mieli szczęścia podczas loterii draftu. Mimo, że mieli drugi najgorszy bilans w lidze, spadli na czwartą pozycję w nadchodzącym naborze. W związku z tym, włodarze drużyny chętnie wysłuchają ofert wymiany.

Grizzlies planowali dołączyć do swojego składu kogoś z dwójki Doncic/Ayton. Jednakże w związku ze spadkiem na 4 pozycję, praktycznie nie mają szans wybrać jednego z tych graczy. Jak powiedział anonimowy GM Seanowi Deveneyowi ze Sporting News:

Sponsor serwisu

“Jeśli jest zawodnik, który ci się podoba z czołówki draftu, Memphis są pierwszym zespołem do którego powinieneś zadzwonić. Oni byli najbardziej rozczarowani tym, jak potoczyła się loteria i tym jakie opcje im zostały. Wygląda na to, że będą chcieli wymienić ten pick na coś innego.”

Nic jeszcze nie jest pewne, lecz są pewne przesłanki pozwalające wierzyć, że Grizzlies dokonają spektakularnej wymiany w dniu draftu:

“Wszyscy będą tak mówić, kiedy dojdzie do draftu. Myślę jednak, że Memphis będą bardziej niż inni gotowi do realnych wymian.”

Nie wiadomo jak dotąd czego oczekiwaliby w zamian włodarze Miśków. Najpoważniejszą opcją jest przesunięcie się w drafcie kilka pozycji niżej w zamian za weterana i wyciągnięcie niezłego skrzydłowego pokroju Mikala Bridgesa. Wiadomo natomiast, że jak dotąd nie idzie im najlepiej wybieranie w drafcie, zatem może lepiej faktycznie byłoby uzyskać konkretnych i sprawdzonych zawodników. Siedem spośród ostatnich 8 wyborów pierwszej rundy nie spędziło w klubie dłużej niż dwa lata. Czy nadchodzący sezon w takim razie będzie lepszy od tego?

Kopiuj link do schowka