Griffin z potężnym kontraktem, Chris Paul czeka

01/07/2012
<a href="https://zkrainynba.com/nba/transferyumowy/griffin-z-poteznym-kontraktem-chris-paul-czeka/attachment/blake" rel="attachment wp-att-22300"><img class="size-full wp-image-22300 aligncenter" title="blake" src="https://zkrainynba.com/wp-content/uploads/2012/07/blake.jpg" alt="" width="390" height="264" /> </a>Blake Griffin już w trzecim sezonie swoich występów w NBA doczeka się ogromnym profitów na swoim koncie. Podpisał on z Los Angeles Clippers nowy, pięcio-letni kontrakt. O jakiej wartości?<!--more-->Griffin już w sobotę dał sygnał władzom Clippersów, że przedłuży z nimi umowę. Nikt - a może jednak? - chyba nie spodziewał się, że będzie ona opiewała na tak ogromną sumę. Za pięć lat gry w LAC Blake dostanie aż $95 milionów. W między czasie drużyna zaproponowała również kontrakt na trzy lata dla Chrisa Paula o wartości $60 milionów jednak CP3 odmówił, a jako propozycję od niego usłyszeliśmy aż $108 milionów za pięć lat gry.Dodajmy tylko, a propos Griffina, że całą kwotę otrzyma tylko wtedy kiedy będzie wybrany po raz kolejny do drużyny All-Star albo po zakończeniu sezonu będzie minimum w 2nd All-NBA Team. Chyba dość łatwe do wypełnienia warunki, prawda?Odkąd Blake trafił do Clippersów w roku 2009 zespół stara się sprowadzić do składu mix młodych i doświadczonych graczy aby budować wokół (między innymi) Griffina kontendera do tytułu. Ten proces zaczyna przynosić oczekiwane rezultaty, gdyż w minionym sezonie po podpisaniu Chrisa Paula, Chaunceya Billupsa czy Carona Butlera LAC skończyli na piątym miejscu na Zachodzie i awansowali do Półfinałów Konferencji. Stać ich na więcej?Władze Clippersów skontaktowały się w ostatnim czasie z "ludźmi Billupsa" w sprawie przedłużenia jego umowy. Chauncey stracił większość ubiegłego sezonu ze względu na kontuzję, jednak zespół chce mieć go nadal w swoich szeregach.Drużyna stara się również o pozyskanie Jamala Crawforda z Portland Trail Blazers. Wstępnie mówi się o zaproponowaniu mu kontraktu na mid-level exception.<strong><a href="https://twitter.com/#!/BWojtek">Wojtek Bielewicz @Twitter</a></strong> 


Blake Griffin już w trzecim sezonie swoich występów w NBA doczeka się ogromnym profitów na swoim koncie. Podpisał on z Los Angeles Clippers nowy, pięcio-letni kontrakt. O jakiej wartości?

Griffin już w sobotę dał sygnał władzom Clippersów, że przedłuży z nimi umowę. Nikt – a może jednak? – chyba nie spodziewał się, że będzie ona opiewała na tak ogromną sumę. Za pięć lat gry w LAC Blake dostanie aż $95 milionów. W między czasie drużyna zaproponowała również kontrakt na trzy lata dla Chrisa Paula o wartości $60 milionów jednak CP3 odmówił, a jako propozycję od niego usłyszeliśmy aż $108 milionów za pięć lat gry.

Dodajmy tylko, a propos Griffina, że całą kwotę otrzyma tylko wtedy kiedy będzie wybrany po raz kolejny do drużyny All-Star albo po zakończeniu sezonu będzie minimum w 2nd All-NBA Team. Chyba dość łatwe do wypełnienia warunki, prawda?

Odkąd Blake trafił do Clippersów w roku 2009 zespół stara się sprowadzić do składu mix młodych i doświadczonych graczy aby budować wokół (między innymi) Griffina kontendera do tytułu. Ten proces zaczyna przynosić oczekiwane rezultaty, gdyż w minionym sezonie po podpisaniu Chrisa Paula, Chaunceya Billupsa czy Carona Butlera LAC skończyli na piątym miejscu na Zachodzie i awansowali do Półfinałów Konferencji. Stać ich na więcej?

Władze Clippersów skontaktowały się w ostatnim czasie z “ludźmi Billupsa” w sprawie przedłużenia jego umowy. Chauncey stracił większość ubiegłego sezonu ze względu na kontuzję, jednak zespół chce mieć go nadal w swoich szeregach.

Drużyna stara się również o pozyskanie Jamala Crawforda z Portland Trail Blazers. Wstępnie mówi się o zaproponowaniu mu kontraktu na mid-level exception.

Wojtek Bielewicz @Twitter

 

Kopiuj link do schowka