Griffin kontuzjowany! Koniec sezonu Clippers?

29/11/2017
Robert Gauthier / Los Angeles Times

Blake Griffin nabawił się kolejnej już w swojej karierze kontuzji. Okazuje się, że opuści parkiet na dłużej, co może poważnie osłabić zespół Clippers.

Okazuje się, że ta kontuzja to poważniejsza sprawa . Po tym niebezpiecznym kontakcie z Austinem Riversem lekarze klubowi zdiagnozowali u Griffina kontuzję kolana, która wykluczy go gry na około osiem tygodni. Oznacza to, że Clippers przez około dwa miesiące będą musieli radzić sobie bez swojego lidera.

Na dodatek poza grą pozostają Danilo Gallinari, oraz dwójka podstawowych rozgrywających – Milos Teodosic i Pat Beverley. Dużo mówi się też o DeAndre Jordanie, który nie jest zadowolony z negocjowanego właśnie przedłużenia umowy. Środkowy oczekuje maksymalnego kontraktu, ale klub nie jest do tego skłonny. Stąd plotki o ewentualnym transferze.

Teraz, kiedy poza grą na tak długo pozostaje Griffin, transfer ma jeszcze więcej sensu. Sezon Clippers nie będzie już udany – nawet gdyby rzutem na taśmę udało i się wejść do fazy playoff po powrocie Grifina. Strata będzie już wtedy pewnie zbyt duża. Mogą więc spróbować powalczyć o wybór w drafcie i wymienić Jordana, żeby uniknąć inwestowania w niego pieniędzy. W zamian z pewnością są w stanie pozyskać jakieś elementy ułatwiające przebudowę.

Czy należy jednak myśleć o przebudowie wokół Blake’a Griffina? Uraz kolana nie jest jego pierwszą kontuzją. Praktycznie co sezon zdarza mu się problem zdrowotny, który na jakiś czas wyłącza go z gry. W wieku 28 lat powinien być u szczytu formy, ale z powodu tak wielu opuszczonych spotkań mimo wszystko mamy poczucie, że Blake nigdy nie zdążył wejść na swój najlepszy poziom. Prawdopodobnie już nie zdąży.

Kopiuj link do schowka