Greg Monroe odchodzi z Suns

01/02/2018
Monroe fot. Christain Petersen/Getty Images

Greg Monroe doszedł do porozumienia z Phoenix Suns w sprawie wykupienia kontraktu. Środkowy już niedługo będzie wolnym agentem i według doniesień, zainteresowanie na rynku wzbudza duże.

Monroe pojawił się w Arizonie w listopadzie, będąc częścią transferu, który wysłał do Milwaukee Erica Bledsoe. Greg był w ostatnim roku swojego kontraktu na kwotę 51 milionów dolarów. Suns próbowali go wymienić, lecz nie znaleźli się chętni. W związku z tym wykupili kontrakt centra. Greg pozostanie niedostępny przez 48 godzin, a następnie stanie się niezastrzeżonym wolnym agentem.

Sponsor serwisu

Monroe nie był istotną częścią rotacji Suns, lecz w czasie który otrzymywał prezentował się bardzo solidnie. W 20 spotkaniach notował 11,3 pkt i 8 zb.

Na czele wyścigu po byłego już środkowego Phoenix są Boston Celtics i New Orleans Pelicans. W plotkach pojawiały się również takie drużyny jak Milwaukee Bucks i San Antonio Spurs.

Pelicans potrzebują wysokiego gracza, po tym jak kontuzji doznał Cousins. Tam Greg z pewnością miałby okazję rozegrać dużo minut w dodatku przy boku Anthony’ego Davisa, co z pewnością ułatwiłoby mu życie w ataku. W Celtics także przydałby się wysoki zawodnik, a mają oni jeszcze wyjątek w wysokości 8,4 milionów dolarów otrzymany z powodu kontuzji Gordona Haywarda.

A wy gdzie byście widzieli tego gracza?

Kopiuj link do schowka