Greg Monroe w Boston Celtics!

02/02/2018
fot. Isaiah Downing/USA TODAY Sports

Greg Monroe znalazł klub! Jak donosi Adrian Wojnarowski, środkowy podpisze kontrakt z Boston Celtics. Klub z Massachusetts przebił tym samym ofertę New Orleans Pelicans.

Greg Monroe dogadał się w sprawie nowego kontraktu. Po tym jak jego dotychczasowa umowa została wykupiona przez Phoenix Suns, środkowy miał możliwość negocjowania z innymi klubami w lidze w sprawie dalszej gry. Jak donosi niezawodny Adrian Wojnarowski, to właśnie Boston Celtics ostatecznie wygrało wyścig o centra z Georgetown.

Sponsor serwisu

Greg finalnie ograniczył swój wybór do dwóch klubów, które najmocniej się o niego starały, czyli właśnie Celtics i New Orleans Pelicans. Pelikany proponowały mu miejsce w pierwszym składzie (i to pomimo transferu Mirotica), a także 2,2 mln dolarów.

Boston ze swej strony nie mógł zaoferować miejsca w starting five, lecz przedstawił kontrakt na 5 mln, a także wyższy poziom sportowy i szansę na grę w Finałach. To ostatecznie miało przekonać środkowego do wyboru właśnie zespołu Celtics. Co ciekawe, wykorzystanie pieniędzy z wyjątku, który Boston otrzymał od ligi w związku z kontuzją Haywarda nie oznacza, iż skrzydłowy nie może wrócić do gry jeszcze w tym sezonie.

W Bean Town Greg będzie wsparciem z ławki dla Ala Horforda. Z całą pewnością trener Brad Stevens znajdzie sposób na to, aby wykorzystać takie możliwości gry w trumnie, jakie posiada Monroe.

Kopiuj link do schowka