Green: Kawhi ciężko będzie opuścić Toronto

12/09/2018
fot. Steve Mitchell/USA TODAY Sports

Toronto Raptors z całych sił starają się przekonać Kawhi Leonarda do zostania w Kanadzie dłużej niż przez jeden sezon. Danny Green pozostaje w tej kwestii optymistą.

Toronto postawiło wszystko na jedną kartę poświęcając DeMara DeRozana i ściągając do siebie skrzydłowego Spurs. Leonard jednak za rok najprawdopodobniej zostanie wolnym agentem, zatem ryzyko, że Dinozaury skończą z niczym jest całkiem wysokie.

Kawhi swoim zwyczajem nie zabrał jeszcze głosu i nie wiadomo jakie są jego odczucia względem Raptors. Trochę więcej światła na całą sprawę rzucił jego wieloletni kolega z drużyny, Danny Green:

“Nie wiem co on planuje w kwestii swojej przyszłości. Nie mogę tego przewidzieć, ale powiem wam jedno – Toronto jest miastem, które ciężko opuścić. Przyjeżdżam tutaj każdego lata od ponad 10 lat. To świetne miasto, a fani są niesamowici.”

“Ostatnie kilka tygodni, gdy tylko wychodziłem gdzieś na miasto, wszędzie czułem wielkie wsparcie od fanów. Jako członek Raptors jestem znacznie bardziej rozpoznawalny teraz i ludzie na każdym kroku mi to okazują. Ciężko mu będzie odpuścić coś takiego.”

Jeśli Danny Green wzbudza tak pozytywne reakcje wśród fanów Raptors, to co dopiero będzie z Kawhi. Wydaje się jednak, że największą zachętą do pozostania w Kanadzie i odpuszczenia gry w rodzinnym LA, będą sukcesy drużynowe. Chociaż oczywiście wsparcie fanów również odgrywa ogromną rolę.

Więcej na ten temat z pewnością dowiemy się 21 września, gdyż wtedy Toronto zaplanowało konferencję prasową z udziałem nowych nabytków. Do tego czasu fani Raptors muszą cieszyć się z mniej bezpośrednich znaków, jak chociażby ten:

Kopiuj link do schowka