Gortat: Boban jest nie do zatrzymania

14/10/2018
fot. Getty Images

Boban Marjanovic znany jest w NBA głównie z powodu swoich warunków fizycznych. Nowy kolega z drużyny, Marcin Gortat uważa jednak, że Serb potrafi dominować jak mało kto.

Gortat pojawił się w LAC tego lata i po raz pierwszy z bliska mógł pracować z Marjanovicem. Polish Hammer jest pod ogromnym wrażeniem tego jak dobrze wyszkolonym zawodnikiem jest Boban i jak ciężko gra się przeciwko niemu na treningach.

Serbski środkowy to nie tylko imponujące warunki fizyczne (221 cm i 131 kg):

“Boban jest nie do zatrzymania. Mówiąc szczerze, jestem zaskoczony jak niezwykle utalentowanym i inteligentnym graczem jest jak na swój wzrost. Ludzie mają tendencję do zwracania uwagi jedynie na jego warunki fizyczne i traktują go jako zabawnego gościa. Wierzcie mi, że nie jest zabawnie kryć go pod koszem.”

Na pierwszy rzut oka Boban nie wyróżnia się niczym specjalnym podczas swej kariery w NBA. Ot, kolejny rezerwowy środkowy, ma świetne warunki i głównie dzięki temu gra w lidze. Co to jest 5,6 pkt i 3,7 zb., na przekroju 3 sezonów? Pamiętajmy jednak, że Marjanovic wykręca te staty w niecałe 9 minut w meczu.

“Musisz być maksymalnie skupiony podczas krycia go. Inaczej rzuci ci 20 punktów i 12 zbiórek w jakieś 8 minut. To właśnie robił: wchodził na osiem minut i schodził z double-double. To lepiej niż Kareem Abdul-Jabbar.”

Przeliczając średnie z kariery Bobana na 36 minut gry, center Clippers notuje 22,9 pkt i 14,8 zb. Statystyki na poziomie All-Star. Przywoływany przez Gortata Kareem osiągał 24 pkt i 11 zb. Oczywiście rezerwowy LAC nie ma podejścia do jednego z najlepszych środkowych w historii, a Marcin po prostu chciał skomplementować kolegę z drużyny i odrobinę go poniosło.

Mimo wszystko oznacza to, że jest szansa na zwiększoną rolę Bobana w nadchodzącym sezonie regularnym. Tym bardziej, że w preseason sympatyczny Serb naprawdę prezentował się bardzo solidnie.

Kopiuj link do schowka