Gobert jest pewny, że Jazz zagrają w playoffs

15/02/2018
Gobert fot. Brace Hemmelgarn/USA TODAY Sports

Utah Jazz to ostatnio najgorętszy zespół w całej NBA. Wygrali ostatnie 11 spotkań i z pewnością nie złożyli jeszcze broni w walce o playoffs. Co więcej, ich środkowy uważa, że zagrają tam na pewno.

Utah Jazz zajmują obecnie 10 miejsce w Konferencji Zachodniej, lecz tracą zaledwie 1,5 spotkania do miejsc 7-8. Duża w tym zasługa ich fantastycznej ostatnio dyspozycji, gdyż ich ostatnia porażka miała miejsce 22 stycznia przeciw Atlanta Hawks. Wtedy to zespół tracił aż 5 spotkań do premiowanej awansem ósemki i wydawało się, że nie ma szans na grę w kwietniu.

Sponsor serwisu

Gobert w rozmowie z Timem MacMahonem potwierdził, że aspiracje zespołu sięgają fazy posezonowej:

“Nie ma żadnych wątpliwości, zagramy w playoffach.”

Francuski center ponadto podkreślił, że Utah zbudowało bardzo dobrą chemię w drużynie opartą na pewności siebie (szczególnie u Donovana Mitchella) i braku egoizmu. Zdaniem Rudy’ego, Jazzmani pozostaną dominującym zespołem w obronie (obecnie mają 6 defensywny rating w NBA), co powinno pozwolić im na awans.

Zapewne bardzo podobnie do Goberta wypowiedzieliby się również zawodnicy Clippers, Pelicans i Nuggets, czyli drużyn, które również będą walczyć o ostatnie 2 miejsca w czołowej ósemce Zachodu. Jeśli Jazz utrzymają taką dyspozycję, to powinni zakwalifikować się do playoffs. Tak czy inaczej, walka o ostatnie lokaty w Konferencji Zachodniej jak co roku powinna być emocjonująca.

Kopiuj link do schowka