Ginobili: Nowi Spurs będą wyzwaniem dla Popa

17/09/2018
fot. Benjamim Hager/Las Vegas Review Journal

San Antonio Spurs mają za sobą najbardziej szalone lato od ponad 20 lat. Nowy sezon zatem zapowiada się na bardzo wymagający dla trenera Ostróg, Gregga Popovicha.

Tony Parker odszedł do Charlotte Hornets. Kawhi Leonard (i Danny Green), w Toronto Raptors, a Manu Ginobili zakończył karierę. Wszystko to wydarzyło się w obozie Spurs w przeciągu zaledwie dwóch miesięcy. Tim Duncan natomiast jest już na emeryturze od jakiegoś czasu (chociaż na treningi wciąż lubi wpadać):

Sponsor serwisu

Gregg Popovich wytrzymał najdłużej z nich wszystkich. Jednakże teraz, jeden z najwybitniejszych trenerów w historii dyscypliny staje przed prawdopodobnie największym wyzwaniem w całej swej dotychczasowej karierze. Nie będzie miał obok siebie swoich dobrych znajomych, weteranów, którzy rozumieją go doskonale. Manu Ginobili uważa, że taka sytuacja będzie trudna, ale nie ma wątpliwości, że Pop sobie poradzi:

“Myślę, że na pewno będzie to dla niego dziwne uczucie, szczególnie podczas przerw na żądanie, kiedy zacznie coś tłumaczyć i nas nie będzie nigdzie wokół. Jednocześnie to będzie wyzwanie, nauczyć się więcej o nowych zawodnikach i jak do nich docierać.”

“Z nami to już było zbyt łatwe, bo znał nas tak dobrze. Myślę, że to będzie duże wyzwanie dla niego, ten całkiem nowy zespół. Jestem pewien jednak, że da sobie radę.”

Faktycznie, przed trenerem Ostróg wymagające zadanie. Nie tylko stracił swoich najbardziej zaufanych generałów, ale w ogóle z mistrzowskiej ekipy SAS z 2014 roku został jedynie Patty Mills i wracający Marco Belinelli. Dodatkowo współpraca z nowymi liderami wcale nie musi układać się tak dobrze. Pop ma już swoją historię z LaMarcusem Aldridge’em, a nie ma też pewności jak na dłuższą metę, będzie wyglądała relacja z DeRozanem.

Jednakże, 5 tytułów mistrzowskich nie zdobywa się tylko dlatego, że miało się obok Tima Duncana ogarniającego szatnię. Jeśli ktoś ma sobie poradzić z tym przegrupowaniem, to będzie to Gregg Popovich.

Kopiuj link do schowka