Giannis rekrutuje LeBrona

06/01/2018
LeBron James Giannis Antetokounmpo Typer fot. Gary Dineen/Getty Images

Giannis Antetokounmpo prowadzi w głosowaniu All-Star, przynajmniej według pierwszych opublikowanych oficjalnie wyników. Jeśli ten stan rzeczy zostanie utrzymany, Greek Freak, będzie mógł wybierać spośród innych gwiazd. Już wie, kto będzie jego pierwszym wyborem.

W związku ze zmianą formatu All-Star, w tym roku zawodnicy z największą ilością głosów w każdej konferencji, będą kapitanami swej drużyny i dostaną możliwość wyboru swych składów spomiędzy ósemki pozostałych graczy z największą liczbą głosów. Obecnie prowadzi właśnie grecki skrzydłowy, mając najwięcej głosów od fanów spośród wszystkich zawodników. On zatem wybierałby pierwszy.

Zapytany kogo zamierza wybrać odparł:

„Jeżeli będą dostępni moi koledzy z drużyny to wybiorę kogoś z mojego zespołu. Jeśli nie to biorę LeBrona Jamesa, najlepszego zawodnika na świecie, żebyśmy mieli dobre relacje przed latem i jego wolną agenturą.”

Wybór oczywisty, lecz uzasadnienie ciekawe. Do tej pory James nie był w ogóle łączony z Milwaukee, między innymi właśnie dlatego, że to drużyna Giannisa. Jednakże jak mówi sam zawodnik:

„Nigdy nie wiesz. Może akurat przyjdzie grać u nas.”

Wiadomo, że to co zachęci Jamesa do kolejnego przeniesienia swych talentów poza Cleveland, jest jedynie realna szansa na mistrzostwo. Czy w parze z Antetokounmpo byłoby to realne, czy dublowaliby jedynie swoją grę?

Kopiuj link do schowka