Giannis Antetokounmpo schodzi z boiska z kontuzją

22/03/2018
Giannis Antetokounmpo

Milwaukee Bucks przegrali ubiegłej nocy z Los Angeles Clippers. Na domiar złego, z parkietu z kontuzją zejść musiał Giannis Antetokounmpo.

Klub z Wisconsin nie ma dobrej passy – z ostatnich 10 meczów aż 6 zakończyli porażkami i  ogóle od jakiegoś czasu więcej przegrywają niż wygrywają. Wygląda to tak, jak gdyby byli już sezonem zmęczeni. Oczywiście taki stan rzeczy nie prognozuje najlepiej na Playoffy. Zwłaszcza, że porażki zepchnęły Bucks na 8. miejsce, z którego najpewniej trafią na silnych Raptors w pierwszej rundzie.

Sponsor serwisu

Zmęczenie nigdy nie jest dobre, także dla zdrowia. Wyczerpany organizm jest podatniejszy na urazy. Ubiegłej nocy urazu nabawił się lider Bucks, Giannis Antetokounmpo. Zagrał on niezłe 17 minut, po których musiał zejść z płyty boiska ze skręconą kostką. Na parkiet już nie wrócił, co w widoczny sposób przyczyniło się do porażki.

Oficjalny status greckiego koszykarza to “day-to-day”, więc uraz nie jest sam w sobie poważny. Z drugiej jednak strony nie należy bagatelizować żadnej kontuzji, zwłaszcza w tym momencie sezonu. Giannis rozgrywa swój zdecydowanie najlepszy statystycznie sezon – notuje 27,5 punktu, 10,1 zbiórki, 4,8 asysty, 1,5 przechwytu i 1,5 bloku, grając największe w karierze 37 minut na mecz. Problemem jest jednak to, że chociaż nie opuszcza on z reguły meczów, to zaczął w tym sezonie narzekać na swój stan zdrowia – na przykład na pobolewające kolana.

Kopiuj link do schowka