Gentry: Holiday to najlepszy zawodnik obu stron parkietu w lidze

18/04/2018
Jrue Holiday

New Orleans Pelicans sprawili sporą niespodziankę wygrywając oba mecze wyjazdowe z Portland Trail Blazers. Alvin Gentry uważa, że jeden z jego graczy ma w tym największy udział. Jest to, o dziwo Jrue Holiday.

Holiday był najlepszym zawodnikiem na parkiecie w drugim meczu przeciwko Blazers. 33 pkt., 9 ast., 58%FG i 40% zza łuku, a przede wszystkim niezwykle ważne zwycięstwo nad faworyzowanymi PTB. Po meczu trener Pelikanów, Alvin Gentry przyznał, że nie widzi lepszego zawodnika po obu stronach parkietu niż Jrue:

Sponsor serwisu

“Mogę być odrobinę stronniczy, ale jestem ciekaw czy ktoś mi pokaże lepszego zawodnika na obu połowach, w tym momencie, w całej lidze. Zrobił dzisiaj dokładnie to, o co go poprosiliśmy i był doskonały.”

Rzeczywiście coacha Pels odrobinę poniosła fantazja z tym stwierdzeniem, lecz należy uczciwie przyznać, że Jrue wykonuje fantastyczną robotę w tej serii, co zauważają również zawodnicy Blazers:

“Wychodząc z pick&rolla, jest w stanie dostać się pod obręcz, albo trafiać floatery. Ma wpływ na grę po obu stronach boiska. W obronie to jeden z najlepszych defensorów na obwodzie w tej lidze.”

Tak powiedział Lillard, a wtórował mu także McCollum:

“Gra niesamowicie. Musimy ograniczyć jego wejścia.”

Do tej pory kariera Holidaya w Pelicans nie była najbardziej udana. Najpierw problemy zdrowotne, a kiedy wrócił już do dyspozycji, w czerwcu 2016 roku opuścił zespół z powodu guza mózgu, którego wykryto u jego ciężarnej wtedy żony. Teraz, kiedy szczęśliwie udało mu się uporać z wszelkimi problemami, Jrue może się skupić tylko na grze i wychodzi mu to fantastycznie.

Jeśli Pelikany utrzymają taką dyspozycję, to ta seria może się nawet skończyć sweepem, czego nie spodziewał się absolutnie nikt przed jej startem.

Kopiuj link do schowka