Gasol: Nie poproszę o wymianę

14/12/2017
Marc Gasol Memphis Grizzlies NBA Brandon Dill/The Associated Press

W sercu ostatnich niepowodzeń Memphis Grizzlies znajduje się Marc Gasol i jego niezadowolenie z całej sytuacji. Zespół jednak starał się zrobić wszystko, żeby utrzymać zadowolenie swojej gwiazdy, pozbywając się nawet świetnego trenera Davida Fizdale’a, który jednak był w konflikcie z Gasolem.

Stawia to hiszpańskiego środkowego w roli gracza, który mógłby zażądać wymiany, czego nie chcą zapewne – sądząc po ich działaniach – władze klubu. Sam zawodnik przyznaje jednak, że poproszenie o wymianę nie jest dla niego w ogóle opcją braną pod uwagę:

“Mam obowiązki względem tego miasta. Nie zamierzam odchodzić, niezależnie od sytuacji. Chcę zobaczyć, jak to się wszystko potoczy, jakie będą zachodzić zmiany. Właściciel, Robert Pera, chce mnie w swoim zespole, chcą mnie tutaj moi koledzy z szatni, myślą o mnie jako o części rozwiązania tego problemu – to wszystko czego potrzebuję, by zostać.”

Z drugiej jednak strony, Gasol przyznaje, że jeśli to władze zespołu zdecydują się go wymienić, nie będzie protestował:

“Jeśli uznają, że to najlepsza rzecz dla dobra drużyny, to zgodzę się.”  

Memphis Grizzlies przegrali 15 z ostatnich 16 spotkań i są na ostatnim miejscu konferencji zachodniej za takimi drużynami jak Sacramento Kings czy Phoenix Suns. Grizzlies mogliby chcieć zatankować ten sezon i spróbować wybierać wysoko w drafcie – wtedy mogliby chcieć pozbyć się Marca Gasola. Z drugiej jednak strony z nim na pokładzie i tak przegrywają, więc może wystarczy się przemęczyć? Za swoją gwiazdę na pewno mogą dostać jakiś pick w drafcie i wejść w długo wyczekiwaną przebudowę.

Kopiuj link do schowka