Garnett zostaje w Celtics

30/06/2012

Kevin Garnett podpisał nową, trzyletnią umowę z Boston Celtics, w czasie której zarobi 34 miliony dolarów. ‘Big Ticket’ wbrew różnym pogłoskom nie zdecydował się na zakończenie kariery i będzie chciał powalczyć z Celtami o zdobycie przynajmniej jeszcze jednego mistrzostwa.

W poprzednim sezonie regularnym KG notował średnio 15,8 punktów, a także 8.2 zbiórek na mecz, jednak jego forma znacznie wzrosła podczas rozgrywek posezonowych. W playoffach, Garnett był prawdopodobnie najlepszym zawodnikiem swojej drużyny, zaliczając średnio 19.2 punktów i 10.3 zbiórek na spotkanie. Udowodnił tym samym, że wciąż jest jednym z najlepszych silnych skrzydłowych w całym NBA.

Podpisując Garnetta, Celtics pozostali jedną z najlepszych drużyn w konferencji wschodniej, a jeśli na przeszkodzie nie staną im kontuzje, to kto wie, czy w nadchodzącym sezonie znów nie będą mogli pokusić się o zdobycie mistrzostwa. KG z pewnością będzie w stanie w tym pomóc, a jego wielkie doświadczenie powinno także pozytywnie wpłynąć na rozwój Jareda Sullingera i Faba Melo, którzy zostali wybrani przez C’s w tegorocznym drafcie.

Jak mówią źródła Garnett nie brał pod uwagę innych klubów, wiedział, że jeśli zdecyduje się zostać w NBA to jego jedynym wyborem będą właśnie Celtics:

The decision came down to whether KG wanted to keep playing, and once he decided that he did, it was going to be Boston. He wasnt going to leave Doc (Rivers) and those guys and play anywhere else.”

Podpisanie Garnetta to jednak nie koniec zmartwień Danny’ego Ainge’a. Kolejnym wyzwaniem dla GM’a Celtics będzie utrzymanie w składzie innego weterana – Raya Allena, któremu według wielu plotek bliżej jest obecnie na Florydę niż do Bostonu.

Kopiuj link do schowka