Garnett: Derrick Rose powinien być starterem

16/09/2018
fot. Jim Faklis

Derrick Rose odzyskał chociaż część dawnego blasku w Minnesocie. Dzięki temu, niektórzy już widzą go w roli startera. Do takich osób należy Kevin Garnett.

Garnett w rozmowie z Brandonem Robinsonem z ScoopB.com okazał się być wielkim fanem D-Rose’a. Jego zdaniem przebłysk, jaki zaprezentował rozgrywający w serii z Houston Rockets, jest wystarczający, aby awansować go do wyjściowej piątki w miejsce Jeffa Teague’a:

Sponsor serwisu

“Kiedy się starzejesz, wiedza i doświadczenie nie znikają. Jest bardziej cwany w pick&rollu niż kiedykolwiek wcześniej. Jest w stanie wykreować rzuty kolegom i jest w stanie sam trafiać, więc tak – dałbym mu miejsce w pierwszej piątce.”

Rose zaliczał 14 pkt na 50% skuteczności w zaledwie 23 minuty gry, lecz robił to jedynie na przestrzeni 5 spotkań playoffs. Patrząc na karierę Derricka ciężko spodziewać się, że będzie w stanie utrzymać ten poziom gry i zdrowia przez cały sezon. Jeff Teague to mimo wszystko znacznie pewniejsza opcja.

KG jednak wydaje się być w pełni przekonany o swej racji, gdyż uważa on Rose’a za jednego z najlepszych obrońców w lidze:

„Zdecydowanie uważam go za jednego z najlepszych obrońców.”

Ten czas już dawno przeminął KG. Najpierw Derrick niech ustabilizuje formę jako rezerwowy i sprawdzi się w dłuższym przedziale czasowym niż pięć spotkań.

Wtedy zobaczymy, czy takie akcje będą tylko przebłyskiem, czy staną się na powrót codziennością:

Kopiuj link do schowka