Gala NBA Awards za nami, Russell Westbrook z MVP

27/06/2017
fot. Wikimedia

Po (zbyt) długim oczekiwaniu wreszcie znamy zdobywców nagród indywidualnych za sezon 16/17. Najbardziej wartościowym graczem został Russell Westbrook.

Od jakiegoś czasu znaliśmy trójki kandydatów do każdej z nagród, ale dopiero wczoraj w nocy, podczas gali NBA Awards – w iście oscarowym stylu, z pompą, prowadzącym Drake’iem sypiącym żartami i przemówieniami – poznaliśmy zwycięzców. Oto oni:

MVP: Russell Westbrook

Defensive Player Of The Year: Draymond Green

Rookie Of The Year: Malcolm Brogdon

Most Improved Player: Giannis Antetokounmpo

Sixth Man Of The Year: Eric Gordon

Coach Of The Year: Mike D’Antoni

Twyman-Stokes Teammate of the Year Award: Dirk Nowitzki

NBA Cares Community Assist Award: Isaiah Thomas

NBA Sportsmanship Award: Kemba Walker

Hustle Award: Patrick Beverley

NBA Basketball Executive of the Year: Bob Myers

Sager Strong Award: Monty Williams

Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych. Gdy redakcyjnie typowaliśmy nagrody indywidualne, trafiliśmy tylko MIP’a, rezerwowego i trenera, co pokazuje, jak wyrównana była walka o kluczowe zaszczyty, z Westbrookiem i Hardenem idącymi łeb w łeb przez cały sezon.

Nie jestem fanem show NBA Awards. Wolę, gdy nagrody wręczane są w trakcie sezonu, gdy emocje wciąż jeszcze są żywe, gdzie pominięcie w głosowaniu wyzwala sportową złość i pisze pamiętne playoffowe narracje. Gala wypadała bardzo sympatycznie, było rozrywkowo, ale z szacunkiem i momentami – podczas wręczenia pierwszej w historii Sager Strong Award – wzruszająco. Na pewno koszykarze NBA mogli poczuć się wyjątkowo odbierając swoje nagrody w takich uroczystych okolicznościach, ale dla mnie to jest prosta zależność – jeśli wręczasz wyróżnienia za sezon zasadniczy, wręczaj je po sezonie zasadniczym. Nie umniejsza to oczywiście osiągnięć wyróżnionych zawodników, trenerów i działaczy, ale czy wiedząc, to co wiemy teraz, po finałach, czy paneliści zagłosowaliby tak samo?

ZOBACZ TAKŻE: Składy All-NBA || Składy All-Rookie i All-Defensive

Kopiuj link do schowka