Fizdale na celowniku Phoenix Suns

02/03/2018
David Fizdale Justin Ford-USA TODAY Sports

Phoenix Suns jako pierwszy zespół w tym roku zwolnił swojego szkoleniowca. Earl Watson został zastąpiony przez Jaya Triano, który z pewnością będzie prowadził Słońca do końca obecnych rozgrywek. Po sezonie jednak na jego miejscu ma się pojawić David Fizdale.

Fizdale również stracił pracę podczas tej kampanii, zdaniem wielu osób całkowicie niesłusznie. Memphis Grizzlies w obliczu niezadowalających wyników i konfliktu z gwiazdą drużyny Marciem Gasolem, odprawiło Davida. Teraz zainteresowani jego usługami mają być Phoenix Suns. Według źródeł Mitcha Lawrence’a ze Sporting News:

Sponsor serwisu

“Phoenix ma plan, aby zastąpić Jaya Triano, Davidem Fizdalem. Kiedy Fizdale był asystentem Erika Spoelstry w Miami w czasach LeBrona, James Jones był w składzie Heat. Jones jest v-ce prezydentem zespołu do spraw koszykarskich od lipca zeszłego roku.”

To właśnie Jones ma lobbować za podpisaniem kontraktu z Fizdalem. Jednakże, te same źródła donoszą, że Słońca mogą mieć nieoczekiwaną konkurencję w postaci Los Angeles Lakers:

“Źródła donoszą, że Fizdale jest zainteresowany mocno pracą w Lakers. Według niego, dobre relacje jakie ma z LeBronem, mogą pomóc organizacji pozyskać Jamesa w nadchodzącym lecie. Aby do tego doszło Lakers musieliby zwolnić Luke’a Waltona.”

W zeszłym miesiącu miały pojawić się już pierwsze pogłoski w środowisku na temat zastąpienia Waltona właśnie Fizdalem. Do tej pory Luke miał zapewnione całkowite poparci zarządu, przynajmniej oficjalnie, lecz jeśli osoba byłego trenera Grizz, miałaby faktycznie pomóc Jeziorowcom w pozyskaniu Jamesa, to czy Magic z Pelinką w ogóle by się zastanawiali?

LeBron faktycznie wysoko ceni Davida. Kiedy ten został zwolniony z Memphis, Król był poruszony tym faktem bardziej niż zwykle, co wyraził na Twitterze:

Gdzie w takim razie chętniej widzielibyście Fizdale’a? W Lakers, czy jednak Suns?

Kopiuj link do schowka