Fernandez i Lawson zagrają w Europie

16/08/2011

Dwaj kolejni gracze z wyższej półki zdecydowali się na grę w Europie. Są toRudy Fernandez iTy Lawson.

Hiszpan zwiąże się jednak umową z Realem Madryt, który o niego walczył już od dłuższego czasu. Informacje o tym że Rudy raz zagra, a raz że nie zagra w Realu pojawiały się bardzo często i było to jedno z najgorętszych nazwisk tego lata. Jak podaje strona Eurobasket.com jego umowa z klubem ze stolicy Hiszpanii będzie mocno skomplikowana. Otóż wiąże go z Dallas Mavericks umowa jeszcze debiutancka do końca sezonu 2011-12, w związku z czym w razie zakończenia lokautu na ten sezon wraca on do NBA. Jednak już po jego zakończeniu przenosi się do Madrytu, gdzie będzie grał do końca sezonu 2014-15.

Umowa nie została jeszcze oficjalnie podpisana przez Fernandeza, ale wiele wskazuje na to, że do jej parafowania dojdzie jeszcze w tym tygodniu. Na jej podstawie za czas spędzony w Madrycie zarobi 12 milionów Euro.

Lawson natomiast zasili szeregi Zalgirisu Kowno. Napisał o tym Denver Post, który podał że zawodnik związał się z klubem jednoroczną umową, zawierającą klauzulę pozwalającą na powrót do NBA. Jeśli chodzi o kwotę, jaka wchodzi w grę, to mówi się o liczbie siedmiocyfrowej. W drużynie litewskiej dołączy doSonny Weemsa, który już jakiś czas temu zdecydował się na związanie swojej przyszłości z potentantem zza naszej granicy. Jak powiedział sam Lawson, do drużyny dołączy 28 sierpnia.

Kopiuj link do schowka