Fala kontuzji w Denver Nuggets

09/12/2018
fot. Kamil Krzaczynski

Kontuzje prześladują w tym sezonie Denver Nuggets. Bryłki właśnie straciły swoich dwóch zawodników wyjściowej piątki.

Niezwykle pechowe są jak dotąd obecne rozgrywki dla Denver Nuggets. Przynajmniej w kwestii zdrowia. Bryłki od początku rozgrywek muszą sobie radzić bez Isaiah Thomasa, czy Michaela Portera Jr. Na początku sezonu do tej listy dołączył Will Barton, a teraz pośród kontuzjowanych znaleźli się Paul Millsap i Gary Harris.

Sponsor serwisu

Pierwszy urazu doznał Gary Harris. Obrońca Nuggets poza grą pozostaje już od kilku spotkań po tym, jak zszedł wcześniej z parkietu podczas starcia z Toronto Raptors. Niestety jednak dla fanów Denver problemem nie okazała się kostka, która ograniczała już Gary’ego w tym sezonie. Harris doznał kontuzji prawego biodra i musi poddać się zabiegom rehabilitacyjnym, które zmuszą go do pauzowania przez kolejne trzy do czterech tygodni.

Dla Bryłek to wielki cios, ponieważ Harris był w tym sezonie jednym z liderów ofensywnych drużyny i zawodnikiem na którym można było polegać każdej nocy:

Źródło:Youtube.com/House of Highlights

To jednak nie koniec złych wieści dla ekipy z Colorado. Poza grą przez dłuższy czas pozostanie także kolejny zawodnik pierwszej piątki. Mowa o Paulu Millsapie.

Silny skrzydłowy Nuggets złamał duży palec u prawej nogi podczas przegranego starcia z Charlotte Hornets. Do urazu miało dojść w ten sposób:

Źródło:Twitter.com/Harrison Wind

Na ten moment nie ma podanej spodziewanej daty powrotu Millsapa, lecz jeśli pierwsza diagnoza okaże się trafna, Paul do gry wróci z pewnością po Nowym Roku. Skrzydłowy nie rozgrywał jakiegoś fenomenalnego sezonu notując 13 pkt i 7 zb., lecz nie opuścił żadnego meczu i był ważnym elementem defensywy Nuggets.

W ten sposób z planowanej pierwszej piątki zespołu w tym momencie zostali tylko Nikola Jokic i Jamal Murray. Bryłki na ten moment plasują się na trzeciej pozycji w konferencji zachodniej i dobry start sezonu może się okazać błogosławieństwem w kontekście ich szans na playoffy.

Kopiuj link do schowka