Ezeli w Blazers, Crabbe na wylocie?

08/07/2016
Festus Ezeli

Portland Trail Blazers przeczekali nieco początek offseason, a cierpliwi często bywają wynagradzani. Ich prezentem okazał się Festus Ezeli, który za nieduże pieniądze powinien być sporym wzmocnieniem pod koszem.

Obie strony podpiszą umowę na dwa lata, wartą łącznie około 15 milionów dolarów. W pierwszym roku na konto środkowego wpłynie 7,4 miliona dolarów, a na kolejny opcję ma zespół – wartość drugiego sezonu to 7,33 miliona. Do tego mają dojść różnego rodzaju bonusy.

Blazers już są pewni, że Nigeryjczyk zostanie ich zawodnikiem, bowiem Golden State Warriors zrzekli się praw do jego zastrzeżenia, żeby zrobić miejsce w salary cap na podpisanie umowy z Kevinem Durantem. Stracili w ten sposób szansę na możliwość wyrównania oferty na rynku.

Ezeli w ostatnim sezonie notował średnio 7,0 punktu, 5,6 zbiórki i 1,1 bloku na mecz. W Portland w tej chwili pod koszem do grania są Mason Plumlee i Ed Davis. Nie wiadomo jeszcze jak rozwinie się sytuacje z Meyersem Leonardem, który jest zastrzeżonym wolnym agentem, ale o ofertach dla niego na razie jest cicho.

Z kolei Blazers mają teraz 3 dni na podjęcie drugiej bardzo ważnej decyzji. Ich rezerwowy Allen Crabbe podpisał wstępną umowę z Brooklyn Nets. To umowa czteroletnia warta aż 75 milionów dolarów. W umowie znajduje się opcja po stronie gracza na czwarty rok, a także 15% wzrost wynagrodzenia, gdyby Crabbe został wymieniony. W najlepszym przypadku dla niego zatem umowa może mieć wartość aż 83 milionów.

W ostatnim sezonie Crabbe wreszcie przebił się na stałe do rotacji Blazers i był jednym z jej kluczowych graczy. Jako rezerwowy notował średnio 10,3 punktu na mecz. Gdyby miał zostać w Blazers, jego rola się nie zmieni, będzie zmiennikiem dla C.J. McColluma, w Nets czeka go raczej miejsce w pierwszej piątce. Pierwotnie Blazers chcieli wyrównać każdą ofertę, ale ta jest bardzo droga. Trzymanie na ławce zawodnika, który zarabia 18 milionów dolarów jest dość ryzykowne, szczególnie że niedługo o nowy kontrakt będzie walczył McCollum.

Kopiuj link do schowka