Evans na celowniku Celtics i Sixers

31/01/2018
fot. Joe Murphy/NBAE via Getty Images

Tyreke Evans rozgrywa obecnie świetny sezon, lecz jego Memphis Grizzlies dołują i bardziej niż na wygrywaniu zależy im na pozycji w loterii draftu. To sprawia, że Reke stał się poważnym kandydatem do wymiany.

Według najnowszych informacji, największe zainteresowanie zawodnikiem Grizzlies wyrażają Philadelphia 76ers i Boston Celtics. Evans według szefostwa Memphis wyceniany jest na pick w pierwszej rundzie draftu.

Sponsor serwisu

Zgodnie z doniesieniami Marca Steina, Philly wyraziła poważne zainteresowanie Tyrekem, który pochodzi z Pensylwanii, lecz Memphis oczekiwało za swojego gracza picku w pierwszej rundzie draftu. Szóstki, którym przypada wybór należący oryginalnie do Los Angeles Lakers nie były zainteresowane taką wymianą. Jedynym scenariuszem, który mógłby zmienić ich zdanie byłoby przejęcie przez Miśki kontraktu Jerryda Baylessa, lecz nawet wtedy nie ma pewności, czy 76ers by się zgodzili.

Jednakże na rynku jest jeszcze jeden zespół poważnie zainteresowany Evansem. Są to Boston Celtics. Jak donosi Bill Simmons, Danny Ainge jest zafascynowany obrońcą Grizz od kilku dobrych lat. Boston musiałby poświęcić Smarta lub Roziera wraz z wyborem w drafcie i według Simmonsa jest to możliwe. Szczególnie wymiana Marcus Smart i pick za Evansa.

Wcześniej mówiło się również o zainteresowaniu Cavaliers, lecz te doniesienia umilkły.

Evans notuje 19,5 pkt, 5 zb, 5 ast, 46% z gry i 39% zza łuku w 31 minut średnio na boisku. W takiej dyspozycji byłby wielkim wzmocnieniem dla ławki obu drużyn Wschodniej Konferencji. Dodatkowo ma świetny kontrakt, ponieważ zarabia zaledwie 3 mln, a po tym sezonie kończy mu się umowa. Główne pytanie w jego wypadku brzmi: Czy zdrowie pozwoli mu utrzymać taką dyspozycję do końca rozgrywek?

Kopiuj link do schowka