Ersan Ilyasova zagra w Philadelphii

26/02/2018
fot. Dale Zanine

Ersan Ilyasova kończy swoją przygodę z Atlantą Hawks. Skrzydłowy prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie wykupienia swojego kontraktu. Gdy to się powiedzie zasili on szeregi Philadelphii 76ers.

Ilyasova był dostępny podczas trade deadline, lecz żaden zespół nie był zainteresowany pozyskaniem silnego skrzydłowego. Jastrzębie jednak nie porzuciły swych planów pozbycia się Ersana i obecnie finalizują rozmowy w sprawie wykupienia jego kontraktu. Turecki koszykarz podjął już decyzję, gdzie zagra po opuszczeniu Atlanty i będzie to Philadelphia.

Sponsor serwisu

Dla Szóstek będzie to drugi zawodnik Hawks pozyskany w ostatnim czasie, po tym jak kontrakt z 76ers podpisał Marco Belinelli.

Sam Ilyasova natomiast wraca do zespołu, w którym już występował w sezonie 2016-17. Rozegrał dla Sixers 53 spotkania zanim został wymieniony właśnie do Hawks. Warto zauważyć, iż właśnie w Philly notował najlepszą w karierze średnią punktów (14.8). Obecnie jednak nie ma co liczyć na tak udane występy Ersana w 76ers, gdyż czas jego gry będzie z pewnością krótszy.

Ilyasova wciąż jednak może być solidnym wsparciem dla Szóstek. W tych rozgrywkach notuje na swoje konto średnio 11 pkt i 5,5 zb trafiając 36% rzutów za trzy punkty.

Kopiuj link do schowka