Enes Kanter celem Milwaukee Bucks?

25/06/2018
Enes Kanter Knicks fot. Paul J. Bereswill

Enes Kanter to aktualnie środkowy New York Knicks. Tego lata jednak turecki zawodnik może zostać wolnym agentem i odejść z Nowego Jorku. Jeśli tak się stanie, z pewnością odezwą się do niego Milwaukee Bucks.

Kanter posiada opcję gracza na najbliższy sezon w zespole Knicks, wartą nie lada pieniądze bowiem 18,6 milionów dolarów. Wczoraj pojawiły się informacje, iż turecki środkowy postanowił z niej zrezygnować, lecz okazały się one nieprawdą. Zgodnie ze słowami samego Kantera, nie podjął on jeszcze ostatecznej decyzji.

Sponsor serwisu

Jeśli jednak środkowy zdecyduje się wejść na rynek wolnych agentów, na pewno pojawi się zainteresowanie jego osobą. Według najnowszych informacji, Milwaukee Bucks bardzo chętnie zobaczą u siebie Kantera i zamierzają złożyć mu ofertę, jeśli będzie taka możliwość.

Z pewnością jednak nie zaoferują mu równie wysokich zarobków, jakie Enes otrzyma na obecnej umowie. Pod tym względem rezygnacja z opcji gracza wydaje się być bez sensu. Tym bardziej, że według dziennikarzy, Kanter uwielbia życie w Nowym Jorku.

Czysto sportowo New York też nie wydaje się być najgorszą opcją. Oczywiście to wciąż są Knicks, ale pojawił się nowy trener, który pod nieobecność Porzingisa na pewno zaplanuje sporą ilość posiadań dla tureckiego centra. Ponadto w składzie będzie jeszcze młody Frank Ntilikina i debiutant Kevin Knox, zatem może warto dać szansę Knicks, przynajmniej z perspektywy Kantera. Czy Bucks z kolei powinni celować akurat w niego celem poprawy swego środka?

Kopiuj link do schowka