Embiid wróży karierę DeAndre Aytonowi

22/09/2018
fot. Mark Rebilas/USA TODAY Sports

DeAndre Ayton wchodzi do ligi z wielkimi nadziejami. Joel Embiid, jeden z najlepszych centrów NBA uważa, że młody środkowy ma przed sobą obiecującą przyszłość.

No, może niekoniecznie od razu w pierwszym sezonie. Embiid bowiem w swoim stylu zaznaczył, że Ayton nie będzie miał łatwego początku, przynajmniej kiedy spotka się z JoJo:

Sponsor serwisu

“Dostanie w tym roku po dupie.”

Co najgorsze dla samego DeAndre, stał on się celem dla centra Sixers de facto wbrew własnej woli. Ayton bowiem w żaden sposób nie sprowokował Joela. Wszystkiemu winny jest Chauncey Billups, który porównał obu zawodników podczas draftu. Jak powiedział sam Embiid, takie stwierdzenie to dla niego brak szacunku:

“Będzie dobry. Ale nie mów, że wygląda jak Joel Embiid. Ja gram po obu stronach parkietu. Myślę, że jestem dobrym zawodnikiem w ataku i dobrym obrońcą jednocześnie. Widziałem jak on gra i czeka go mnóstwo pracy. Ale ma też wielki potencjał. Myślę, że będzie bardzo dobrym koszykarzem.”

Przy okazji oczywiście zapytano Joela także o przewidywania względem nadchodzącego sezonu. Lider Szóstek klasycznie celuje bardzo wysoko:

“W zeszłym roku wygraliśmy 52 spotkania, więc w tym myślę, że będzie to 55, 60, może 65 meczów. Taki jest cel. Oczywiście zamierzam być wielką częścią tych sukcesów. Planuję wychodzić każdej nocy i zdobywać jakieś 27 punktów.”

Trzymamy w takim razie za słowo.

Na koniec poruszono kwestię nowego GM-a Sixers, czyli Eltona Branda. Jak na ten wybór zareagował JoJo?

“Jak tylko usłyszałem tą informację, pomyślałem o tym jak dwa lata temu pakowałem nad nim piłkę. Pamiętam, że to były naprawdę mocne dunki.”

Media Day i Joel Embiid to zawsze dobre połączenie.

A jak Wy oceniacie talent Aytona? Porównania do Embiida są na wyrost? A może będzie jeszcze lepszy?

Kopiuj link do schowka